• Inscenizacja pt. „Bożonarodzeniowa uroczystość poświęcona Prawom Dzieci”

• 14.11.2014 23:20
      • 16 grudnia 2013 r. uczniowie klasy II zaprezentowali swoim Rodzicom oraz zaproszonym gościom inscenizację pt. „Bożonarodzeniowa uroczystość poświęcona Prawom Dzieci”.

Scenariusz uroczystości  został przygotowany z okazji Świat Bożego Narodzenia, ale nie chodziło w nim tylko o zaprezentowanie tradycyjnych świątecznych zwyczajów, lecz o sprawę dużo ważniejszą. Głównym zamiarem było przede wszystkim zwrócenie uwagi na Deklarację Praw Człowieka i Obywatela, a w szczególności na te, które dotyczą Praw Dzieci. Myślą przewodnią przedstawienia było stwierdzenie, iż „Każdy człowiek, czy to dziecko, czy dorosły ma prawo do godnego życia w pokoju, miłości i poczuciu bezpieczeństwa”. Główną postacią uroczystości był Święty Mikołaj, którego otaczały aniołki. To one czytały zmęczonemu staruszkowi listy z życzeniami oraz prośbami  przysyłane przez dzieci z całego świata. W trakcie przedstawienia uczniowie zaprezentowali wiele wierszy oraz piosenek, a podsumowaniem całości było stwierdzenie, iż należy pamiętać, że oprócz praw uczniowie mają też obowiązki wynikające z roli ucznia, dziecka swoich rodziców i człowieka.

Wychowawczyni klasy II
        Anetta Kędziora