• Zajęcia otwarte i Warsztaty Świąteczne w I grupie

• 06.04.2018 11:31
      • Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Tuż przed Wielkanocą,  28.03.18 (środa) i w naszym przedszkolu nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji. Właśnie z tej okazji zaprosiliśmy Rodziców dzieci z grupy I na zajęcia otwarte, na których poznawaliśmy tradycje i zwyczaje świąteczne oraz przygotowywaliśmy ozdoby świąteczne. Inscenizacja pt.: „Wielkanoc w kurniku” w formie teatrzyku sylwet wprowadziła dzieci w klimat świąt. Dzieci oglądały z zainteresowaniem przedstawienie i chętnie opowiadały o przygodach bohaterów. Podczas zajęć dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności matematyczne, polonistyczne, pokazały również jak radzą sobie z grami logicznymi i w jaki sposób pracują w grupach. Nie zabrakło też śpiewu oraz zabaw z chustą Klanzy. Spotkanie było doskonałą okazją dla Rodziców do zobaczenia swoich pociech podczas zajęć, wśród rówieśników, tego, jak się bawią, współpracują ze sobą i uczą.

• Z pomocą Rodziców, wykonały piękne wielkanocne pisanki, które z dumą zabrały do domu. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, umiliły dzieciom oczekiwanie na święta i wprowadziły je w wielkanocny nastrój.

Dorota Podłowska

<--- do galerii zdjęć