• Uliczne sygnały zna duży i mały

• 03.10.2017 04:27
      • We wrześniu w każdej grupie przedszkolnej odbył się cykl zajęć o bezpiecznym poruszaniu się na drodze. Okazało się, że nasze dzieci mają szeroką wiedzę na temat przepisów drogowych, jak również zachowania się podczas sytuacji zagrażających zdrowiu, a nawet życiu.
        Dzieci poznały również telefony alarmowe do służb ratunkowych, wykonały interesujące prace plastyczne, które zawisły w naszej galerii, poznały piosenki tematyczne. Zwieńczeniem zajęć był spacer na pobliskie skrzyżowanie, na którym dzieci mogły obserwować zmieniające się światła dla przejeżdżających samochodów, jak również sygnalizację dla pieszych.
      • Świetną niespodzianką okazało się przypadkowe spotkanie  dzieci z gr II z panem policjantem, który przybliżył nam charakter swojej pracy, pokazał akcesoria (kajdanki, odznakę). Co odważniejsi weszli do radiowozu policyjnego. Po rozmowach z dziećmi okazało się, że rośnie nam nowe pokolenie policjantów (wszyscy chłopcy sprecyzowali plany co do swojej zawodowej przyszłości), także możemy czuć się bezpiecznie.

Marta Flis

<--- do galerii zdjęć