• Informacja Dyrektora Szkoły w związku z planowanymi strajkami

• 08.04.2019 07:58
      • Szanowni Państwo,

W związku z brakiem rozstrzygnięcia sporu związków zawodowych z rządem i planowanym strajkiem pracowników oświaty od poniedziałku 8.04.2019 r., pragnę Państwa poinformować, że wyniki przeprowadzonego referendum w naszej placówce wskazują, iż pracownicy popierają akcje strajkową i może w niej wziąć udział 100 % zatrudnionych nauczycieli i pracowników obsługi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mirkowie.

• Ponieważ jestem odpowiedzialna za bezpieczeństwo uczniów ze szkoły i dzieci z przedszkola, zwracam się do Państwa z prośbą o zapewnienie opieki swoim dzieciom na czas strajku. Nie jestem w stanie jej zapewnić bez strajkujących pracowników szkoły i przedszkola. Jednocześnie informuję, że w sytuacji kryzysowej przysługuje Państwu zasiłek opiekuńczy na dziecko do lat 8, z którego ewentualnie można było by skorzystać.

W dniach 15.04.2019 r. (poniedziałek), 16.04.2019 r. (wtorek) i 17.04. 2019 r. (środa) planowany jest egzamin ósmoklasisty. Szkoła i uczniowie są do nich przygotowywani. Jednak egzaminy muszą być przeprowadzone zgodnie z procedurami określonymi w przepisach prawa oświatowego. Jeśli tylko uda mi się skompletować składy komisji nadzorujących, egzaminy odbędą się w wyznaczonych terminach.

Zdaję sobie sprawę, że zaistniała sytuacja jest dla wszystkich stron bardzo trudna i obciążająca. Liczę na wyrozumiałość
        i współpracę z Państwa strony.

Wszystkie ważne informacje będę przekazywała Państwu na bieżąco.

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Mirkowie

Janina Marynowska