• Szkolny Konkurs Recytatorski w kl. IV-VIII

• 03.02.2019 13:44
      • 23 stycznia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski poezji patriotycznej klas starszych prowadzony przez niezawodne uczennice z kl. VIII - Natalię i Simonę. Konkurs ten zakończył rok działań poświęconych uczczeniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy uczestnicy prezentowali utwory mówiące o naszej kochanej Ojczyźnie, a pisało o niej przecież wielu pisarzy i poetów. Każdy z nich innymi słowami ogarniał dziejące się w niej wydarzenia - jedni sławili piękno jej krajobrazów, inni zachwycali się bohaterstwem ludu czy wreszcie niepowtarzalnością kultury i języka. Przez tę piękną lekcję historii poprowadzili nas recytatorzy, spośród których jury wyłoniło aż sześciu zwycięzców - trzech w kategorii kl.IV-VI i trzech w kategorii kl.VII-VIII.

• Jury po wysłuchaniu pięknych recytacji przyznało następujące miejsca w kategorii klas IV - VI:
        I miejsce Michał Hladik kl. IVb
        II miejsce Bartosz Wróblewski kl. Va
        III miejsce Michał Głodzik kl. IVa

Nagrodzeni w kategorii klas VII - VIII:
        I miejsce Zuzanna Lewandowska kl. VIII
        II miejsce Amelia Kijkowska kl. VIII
        III miejsce Emilia Wiszniewska kl. VII

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu!

------------------->do galerii