• Spotkanie z muzyką - obój

• 28.05.2019 17:25
      • 23 maja odbyło się w naszym przedszkolu kolejne spotkanie z muzyką. Pani Kasia przywiozła kolejnego gościa – muzyka, pana Konrada – oboistę. Dzieci mogły nie tylko zobaczyć jak wygląda,  z jakich części jest zbudowany, jak brzmi, ale także dowiedzieć się wielu ciekawostek związanych z tym instrumentem.

• Pani Kasia w sposób ciekawy i obrazowy opowiadała o oboju, a pan Konrad zaprezentował swój talent grając na nim. Obój charakteryzuje się  słodkim, przyjemnym dla ucha brzmieniem. Dzieci usłyszały kilka fragmentów utworów, niektóre z nich nawet same potrafiły rozpoznać (np. fragment „Jeziora łabędziego”, czy „Walc kwiatów” P. Czajkowskiego). Do utworu z opery „Śpiąca królewna” w baletnice zamieniły się dziewczynki z gr. I – Hania, Viktoria i Zuzia, a Tomek z gr. III w kolejnym utworze był motylkiem. Na zakończenie przy piosence pt. „Majówka” na sali pojawiły się biedronki, żabki i kolorowe wiatraczki.

Bogumiła Trzęsowska

<--- do galerii zdjęć