• „Kabaret na jednej nodze”

• 13.05.2019 21:53
      • We wtorek 7 maja przedszkolaki ze wszystkich grup, wzięły udział w spektaklu edukacyjnym wystawionym przez Fundację Grupa T. W spektaklu poruszony został problem zdrowego stylu życia. Aktorzy przestrzegali, aby nie ufać nieznajomym, myć owoce i warzywa przed jedzenie oraz dbać o swoją higienę. Widowisko powstało w oparciu o scenariusz zabaw z dziećmi Wandy Chotomskiej „Kabaret na jednej nodze”.
      • Zabawny i pełen humoru zbiór kilku najpopularniejszych bajek literatury dziecięcej (Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka, Kopciuszek), przedstawiony zostały w całkowicie nowej odsłonie. Czerwony Kapturek przekonał się, do czego prowadzi zbytnia łatwowierność, a Królewna Śnieżka, że należy myć każdy owoc przed spożyciem. Natomiast bajka o Kopciuszku wcale nie skończyła się happy endem. Każda z bajek odbiegała od oryginału, a zakończyła się śmiesznym i zaskakującym morałem. Po każdej ze scen aktorzy rozmawiali z publicznością, a dzieci same wyciągały wnioski, dzięki czemu zapamiętały przesłanie każdej ze scenek.

Do galerii zdjęć: