• Spotkanie z muzyką - puzon

• 09.05.2019 21:34
      • 7.05.2019r. odbyło się w naszym przedszkolu kolejne spotkanie z muzyką. Tym razem pan Tomek wraz z panem Janem przybliżyli dzieciom kolejny instrument z rodziny instrumentów dętych – puzon.
      • Tradycyjnie już spotkanie zaczęło się od dobrze znanej i lubianej „Dzieńdobrynki”. Następnie dzieci wysłuchały zagranych na puzonie piosenek, takich jak „Gdy wszyscy święci idą do nieba”, piosenki z Różowej pantery, „Orkiestry dęte”. Dzieci poznały budowę instrumentu, mogły także usłyszeć dźwięk wydawany podczas gry z tłumikiem czy na samym ustniku. Uczyły się również sposobu gry na puzonie i dmuchania w ustnik. Dzieci chętnie uczestniczyły w zagadkach muzycznych, odgadywały dobrze znane im piosenki, jak np. „Stary niedźwiedź mocno śpi” czy piosenkę ze Smerfów. Na zakończenie dzieci przypomniały sobie zasady segregowania śmieci, wykazały się ogromną wiedzą na temat tego, jakie śmieci wrzucamy do worków i koszy o danym kolorze. Poznały również piosenkę dotyczącą segregacji śmieci.

Katarzyna Ostapska

<---do galerii zdjęć