• Zapachniało, zajaśniało wiosna, ach to ty

• 22.03.2019 18:26
      • W czwartek 21 marca przedszkolaki  świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Przygotowania do tego szczególnego dnia rozpoczęły się już na początku tygodnia.

• Pierwszym etapem były zajęcia, których tematyka związana była z porami roku i zmianami jakie zachodzą w przyrodzie. Dzieci założyły również hodowlę fasoli w słoikach i codziennie rano obserwują budzące się do życia rośliny. Kolejną atrakcją było wysiewanie kwiatów, ziół oraz sadzenie cebulek. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią tygodnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, w rękach trzymając kolorowe kwiaty wykonane wcześniej z bibuły.

Wiosno, wiosenko zostań wśród nas.

Anna Mikołajczak

<--- Do galerii zdjęć