• "CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS"

• 10.03.2019 12:58
      • W lutym grupy II i III realizowały program profilaktyki antynikotynowej przygotowany  przez Główny Inspektorat Sanitarny przy współpracy MEN.  Program przeznaczony jest dla dzieci 5 i 6 – letnich i stanowi pierwsze, bardzo ważne ogniwo w edukacji antynikotynowej dzieci. Jego celem jest m.in. wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich papierosy.

• Program skierowany jest do dzieci, rodziców i nauczycieli. Zajęcia miały charakter warsztatowy i obejmowały następujące tematy:

1. Wycieczka

2. Co i dlaczego dymi?

3. Jak się czuję, kiedy dymi papieros?

4. Co się dzieje, gdy ludzie palą papierosy?

5. Jak unikać dymu papierosowego?

Najskuteczniejszym działaniem w dziedzinie profilaktyki chorób odtytoniowych jest zapobieganie paleniu tytoniu. Dlatego też konieczne są interdyscyplinarne działania zmierzające do kształtowania prawidłowych postaw zdrowotnych wśród dzieci i młodzieży.

Bogumiła Trzęsowska

<---- do galerii zdjęć