• Baśń o dwunastu miesiącach

• 25.02.2019 20:27
      • W piątek -22 lutego nasze przedszkole odwiedzili artyści ze Studia Artystycznego Arlekin ze spektaklem pt. „Baśń o dwunastu miesiącach”. Baśń  ta uczy, że życzliwość i dobre serce zostają wynagrodzone, a lenistwo i złośliwość ukarane.

• Zosia jest pracowitą, miłą dziewczyną o dobrym sercu. Wszyscy w okolicy bardzo ją za to lubią. Wszyscy oprócz Macochy oraz jej córki, które postanawiają  pod byle pretekstem wysłać sierotkę na mróz, aby już nigdy nie wróciła. Tymczasem Zosia poznaje nieoczekiwanych pomocników – dwunastu braci. Dzięki pomocy otrzymanej od braci Miesięcy wszystko kończy się dobrze.  Baśń  była okazją do przypomnienia i utrwalenia przez dzieci  nazw miesięcy oraz cech charakterystycznych dla każdej z pór roku. W spektaklu występowali zarówno aktorzy, jak również kukiełki, a muzyczne tło stanowiły odpowiednio dobrane fragmenty muzyki klasycznej. Dzieci chętnie uczestniczyły w wywoływaniu wraz z aktorami kolejnych miesięcy i oglądały bajkę z ogromnym zainteresowaniem.

Bogumiła Trzęsowska

<---do galerii zdjęć