• Spotkanie z muzyką - trąbka

• 11.02.2019 19:47
      • 17.01.2018r. odbyło się kolejne "Spotkanie z muzyką". Na powitanie dzieci zaśpiewały dobrze im znaną piosenkę "Dzieńdobrynka". Następnie pan Mateusz wprowadził dzieci w świat instrumentów dętych. Dzieci zapoznały się z wyglądem, budową oraz dźwiękami wydawanymi przez trąbkę.
      • Dzieci mogły usłyszeć grane na trąbce kolędy, takie jak "Cicha noc", zagrane z tłumikiem zmieniającym brzmienie trąbki oraz bez niego. Poznały wojskowe sygnały "baczność", "spocznij", a także sygnały pobudki i zbiórki. Duże wrażenie zrobił na nich odegrany przez pana Mateusza "Urwany hejnał", bardzo zaciekawiła ich również związana z nim historia. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zabawach z pokazywaniem w rytm piosenek granych na trąbce, takich jak na przykład "Jeźdźcy" Wilhelma Tella. Świetnie poradziły sobie również z odgadywaniem melodii z filmów i bajek (Reksio, Koziołek Matołek, Gwiezdne Wojny). Na zakończenie nasz gość zagrał znaną wszystkim piosenkę "Havana", co szczególnie spodobało się dzieciom i wprawiło ich w świetne nastroje.

Katarzyna Ostapska

<----do galerii zdjęć