• Światowy Dzień Orderu Uśmiechu w Mirkowie

• 30.09.2016 15:30

• 21 września 2016r., jak co roku, nasi uczniowie z radością świętowali Światowy Dzień Orderu Uśmiechu. Celem tego przedsięwzięcia jest zjednoczenie wszystkich szkół w Polsce o tym samym imieniu, rozpowszechnianie  idei  szacunku  dla  siebie  i  innych,   uczciwości,   tolerancji  oraz  dostrzegania  potrzeb drugiego człowieka.
      •   Uroczystość rozpoczęliśmy apelem przygotowanym przez p. Agnieszkę Luto i uczniów klasy VI. Prowadzący: Amelia Kijkowska i Radosław Kaczor przypomnieli nam historię powstania orderu oraz odczytali list Rzecznika Praw Dziecka – Marka Michalaka, który życzył „wszystkim Dzieciom radosnego dzieciństwa, natomiast Wszystkim dorosłym, aby jak Kawalerowie Orderu Uśmiechu zawsze podmiotowo traktowali najmłodszych, przestrzegali praw dziecka, nieśli dzieciom pomoc, nadzieję i stwarzali warunki do ich harmonijnego rozwoju. Żeby godnie realizowali w życiu codziennym idee nakreślone przez niedoścignionego Janusza Korczaka.” Nie zabrakło oczywiście radosnych piosenek: „Jest taki order jedyny na świecie” i „Uśmiechnięty order”, które wspaniale zaśpiewał chórek składający się z uczniów klasy IV i VI. Podczas apelu wystąpili również kandydaci do Samorządu Uczniowskiego, którzy starali się przekonać do siebie społeczność szkolną – wybory tuż, tuż :)

Po apelu, już tradycyjnie, przeszliśmy ulicami Mirkowa w Słonecznym Korowodzie. Wszyscy mieszkańcy mogli usłyszeć wesołe piosenki i życzliwe, uśmiechnięte hasła skandowane przez naszych uczniów.

Gdy wróciliśmy do szkoły, czekało na nas wielkie ognisko, przy którym każdy mógł upiec smaczną kiełbaskę. Znaleźliśmy również czas, aby zagrać w przeróżne gry planszowe.

To był wspaniały, pełen wrażeń i uśmiechu dzień. Do zobaczenia za rok w Słonecznym Korowodzie!

Agnieszka Luto