• Dzień Życzliwości obchodzony po raz 23 i 22 rocznica KNUU

• 26.11.2016 15:50

• W poniedziałek 21 listopada 2016 roku w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Mirkowie miała miejsce wspaniała uroczystość z okazji Dnia Życzliwości (obchodzonego już po raz 23) oraz 22 rocznicy istnienia KLUBU NIEZWYKLE UPRZEJMYCH UCZNIÓW założonego przez niesamowitą Panią Grażynę Kupińską.

W tym dniu mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Kuratora Oświaty z Wrocławia Pana Romana Kowalczyka, który pomyślnie zdał EGZAMIN ŻYCZLIWOŚCI i wstąpił w szeregi  elitarnego Klubu Niezwykle Uprzejmych Uczniów. ...
      • Tegoroczna uroczystość  miała za zadanie przypomnieć nam wszystkim, że w Dzień Życzliwości wszyscy powinniśmy być życzliwi i uprzejmi dla innych osób. Nie powinniśmy jednak zapominać o pozostałych 364 dniach, w których również pamiętajmy o miłym geście, dobrym słowie i życzliwym uczynku.

Nad przebiegiem uroczystości bacznie czuwał już po raz trzeci król Radosław I Sprawiedliwy wraz małżonką Zuzanną Piękną, którzy zaprosili całą społeczność szkoły i przedszkola na poruszające przedstawienie pt."Mały Książę" przygotowane przez klasę V wraz z wychowawcą Panią Irminą Fras oraz III b, klasę Pani Ewy Bronkowskiej. O wspaniałą oprawę muzyczną zadbała Pani Konstancja Resler, nauczyciel muzyki oraz Pani Ania Chałada. Niejedna łezka zakręciła się w oku podczas finałowego występu Ali Ponikowskiej z piosenką "Gdzie jesteś, Mały Książę, gdzie?".

Irmina Fras