• Zawody strzeleckie – mamy nowy rekord szkoły!!!

• 08.04.2016 14:00
      • W dniu 6 października 2015 roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Igrzyskach Dzieci i Młodzieży w Strzelectwie Sportowym. Zawody zorganizowane były we Wrocławiu na strzelnicy WKS ŚLĄSK Wrocław. ...

• Reprezentacja szkoły składała się z 20 uczniów (10 dziewcząt i 10 chłopców).
        Zawody obejmowały strzelanie z broni pneumatycznej na 10 m (model broni Feinwerkbau 300, 4,5 mm). Konkurencja składała się z 5 strzałów próbnych i 10 strzałów ocenianych.
        Przed zawodami odbył się krótki pokaz i objaśnienie tak, żeby w zawodach mogli wziąć udział uczniowie, którzy po raz pierwszy mieli kontakt z bronią. Instruktarz poprowadzony był przez wykwalifikowaną kadrę trenerów WKS Śląska Wrocław.
        Dodatkowo została rozegrana konkurencja dla nauczycieli. W zawodach prowadzona była oddzielna klasyfikacja dziewcząt, chłopców i nauczycieli.
        Do klasyfikacji drużynowej zaliczane były wyniki wszystkich zawodników. Maksymalna liczba punktów do "ustrzelenia" przez każdego z zawodników – to 100 pkt. Klasyfikacja końcowa zostanie podana po zakończeniu całego cyklu zawodów.

W tym roku szkolnym nową rekordzistką naszej szkoły została Jagoda Miedzińska, która ustrzeliła 94 pkt.
        Jagoda pokonała Zuzannę Pierz, która w ubiegłym roku szkolnym usnanowiła (z 93 pkt) rekord szkoły. W roku 2012 rekordzistą był Kacper Burzyński z 91 pkt.
        Ciekawa jestem, czy w przyszłym roku padnie nowy rekord?
        Zainteresowanych strzelectwem sportowym proszę o kontakt z kadrą trenerską WKS-u Śląsk –  http://strzelectwoslask.dsw.pl/kontakt/

Uwaga!!! Wyniki klasyfikacji końcowej szkół podstawowych.

Kochani z roku na rok jesteśmy coraz lepsi. W tym roku szkolnym nasza reprezentacja uplasowała się na IV miejscu (na 14 szkół) kon_strzelectwo_sp_2015.xls

W klasyfikacj dziewcząt: Jagoda Miedzińska zajęła II miejsce. Jagoda zgobyła taką samą liczbę 94 pkt., co uczennica z wrocławskiej podstawówki, ale nasza Jagoda miała mniej trafień w 10.
        W klasyfikacji chłopców najlepszy z naszej szkoły – Radosław Sznajder (z 88 pkt.) zajął
        VI miejsce.

Wszystkim zawodnikom gratuluję i dziękuję za godne reprezentowanie naszej szkoły .
        dr M. Krawczyk