• Przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia w grupie III

• 15.12.2015 22:01
      • „Na jednej gałązce piernikowe ludki,
        A na innej siedzą małe krasnoludki.

Pajacyk, kogucik, maleńkie serduszka,

Wkoło tańczą dzieci, kolędy śpiewają,
        na choince świecidełka radośnie wieszają.”

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników ...
      • Święta bez pierniczków to Święta stracone wink Kierując się tym przesłaniem nasze przedszkole postanowiło zadośćuczynić tej tradycji. W dniu 14 grudnia w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia dzieci z grupy III upiekły pyszne świąteczne pierniczki.

Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste  rączki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne ,a także zasady bezpieczeństwa.

Czyż to nie wspaniale, w przedszkolu zabawić się w prawdziwego cukiernika, piekarz? Wspólne wałkowanie ciasta na pierniki, a następnie wykrawanie różnych kształtów dzięki niezliczonej ilości foremek to dopiero była zabawa.

Efektem  naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszej kochanej Pani Agatki pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku.

Gdy tylko pierwsze wypieki zostały wyciągnięte z piekarnika  po przedszkolu zaczął się unosić wspaniały aromat pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój. Oczywiście pierwsza blaszka ciasteczek wylądowała w brzuszkach naszych małych cukierników. Zabawa była naprawdę świetna a zachwycone dzieci nie mogły doczekać się ozdabiania.

Z wielkim zapałem dekorowały pierniczki różnokolorowymi lukrami , barwnymi posypkami i polewą czekoladową. Oczywiście trudno się było oprzeć kolorowym cukiereczkom i słodkiemu lukrowi i nie skosztować choćby odrobinki. Pierniczkami ozdobionymi przez dzieci poczęstowaliśmy personel przedszkola, reszta trafiła do naszych brzuszków i na gałązki naszej pięknej choinki .

Brawo MY laugh

Marta Flis