• SK LOP- działania ekologiczne 2014/2015

• 03.05.2015 13:18
      • 1. SPRZĄTANIE  ŚWIATA

19 września 2014r  przyłączyliśmy się do Ogólnopolskiej Akcji „SPRZĄTANIE  ŚWIATA” pod hasłem „ODKRYWAMY CZYSTĄ POLSKĘ"
        Na czwartej godzinie lekcyjnej, uczniowie klas I-VI zaopatrzeni w jednorazowe gumowe rękawiczki i kolorowe worki na śmieci (żółty- PLASTIK, czerwony-METAL, zielony- SZKŁO, biały- PAPIER) ułatwiające ich segregację, sprzątali teren wokół szkoły, ulice i tzw. Mirkowski Lasek. Ponieważ pogoda dopisała, uczniowie chętnie uczestniczyli w akcji.

2. „MOJE MIASTO BEZ ELEKTROŚMIECI”

Od 2011 roku uczestniczymy w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „MOJE  MIASTO    BEZ  ELEKTROŚMIECI”. Organizatorem programu jest ElektroEko S.A. Organizacja  Odzysku Sprzętu Elektrycznego i elektronicznego. ElektroEko powołało Fundusz Oświatowy dla szkół, dzięki któremu za zebrane elektrośmieci będziemy mogli kupić pomoce dydaktyczne. Co roku  w marcu z okazji DNIA ZIEMI i we wrześniu z okazji  SPRZĄTANIA ŚWIATA  organizujemy w naszej szkole zbiórkę  elektrośmieci.

3. ZBIÓRKA PLASTIKOWYCH ZAKRĘTEK

Do czerwca uczestniczymy w projekcie edukacyjnym-„ZBIÓRKI PLASTIKOWYCH ZAKRETEK” pod patronatem Fundacji „Na ratunek Dzieciom z chorobą nowotworową". Pieniądze pozyskane z ich sprzedaży zostaną przekazane na rzecz chorych dzieci z Kliniki Onkologii i Hematologii
        we Wrocławiu przy ul. Bujwida.

4. WIGILIA  DLA ZWIERZĄT

Na prośbę Ligi Ochrony Przyrody we Wrocławiu przeprowadziliśmy Akcje WIGILIA DLA ZWIERZĄT, która miała na celu  wspomożenie  wrocławskiego schroniska dla zwierząt. Dzięki bardzo dużemu zaangażowaniu  Martyny  Prokopenko, Wiktorii  Tymków, Jagody  Miedzińskiej  i Uli  Pierz  uczennic z kl V  zebraliśmy 50 kg suchej karmy (kasze, makarony) oraz przekazaliśmy poprzez LOP kwotę 250 zł na leki dla zwierząt.

5. ZBIÓRKA  PŁYT DVD/CD, ZUŻYTYCH BATERII
        Od 2013r uczestniczymy  w Projekcie ekologicznym” STAŃ PO ZIELONEJ STRONIE MOC” pod patronatem  SLAM POLAND.

6. ZBIERAMY TELEFONY KOMÓRKOWE

Od września  bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji ekologicznej  EKOSZKOŁY- zbiórka telefonów komórkowych.