• LAUREACI SZKOLNEGO KONKURSU  „PALMA WIELKANOCNA”
      • LAUREACI SZKOLNEGO KONKURSU „PALMA WIELKANOCNA”

• 02.04.2015 10:52
      • Tradycją naszej szkoły jest organizowanie w okresie Świat Wielkanocnych konkursu plastycznego na „Palmę Wielkanocną”.

Celem konkursu jest kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową. Pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej.
        Stworzenie okazji do rozbudzenia inwencji twórczej dzieci, zaprezentowania przez nich własnych pomysłów i technik wykonania palm wielkanocnych.

Na konkurs dostarczono 24 palmy. Wszystkie były wyjątkowe, bardzo pomysłowe.

Techniki wykonania palm były różne, od tych tradycyjnych, po te oryginalne.

Wybór Laureatów, jak, co roku okazał się bardzo trudny. Jury konkursu po wnikliwych obradach wyłoniło zwycięzców:

I miejsce - Zuzanna Pierz,
        II miejsce - Wojciech Jankowicz
        III miejsce - Maciej Dzwończyk

WYRÓŻNIENIA: Maja Czerska, Oliwia Kondracka, Grzegorz Cegielski, Patryk Radlica, Natalia Kruk, Natalia Lichtenstein, Jakub Skomra, Bartosz Grądalski, Natalia Bronkowska, Krystian Bronkowski, Matylda Inglot, Bartłomiej Marciniak, Maciej Kocot, Melania Inglot, Wiktoria Szewczyk, Kamil Szewczyk, Karolina Penkala, Ewelina Tetlak, Nikola Górka, Jakub Górka, Paweł Pierz, Urszula Pierz, uczniowie ze świetlicy szkolnej.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i zapraszamy za rok.
        Ewa Bronkowska