• Biblioteka dla przedszkolaka

• 13.06.2021 10:51
      • Wszystkie grupy przedszkolne miały okazję odwiedzić Szkolną Bibliotekę. Bardzo miło przywitała nas pani Ania i opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca, jak należy zachowywać się w bibliotece – nie tylko tej naszej oraz co magicznego mają w sobie książki. Na zakończenie pani Ania przeczytała nam „Książkę bez obrazków” autorstwa Novak Benjamin Joseph.

Po pierwszej wizycie w Bibliotece starsze grupy przedszkolne, zapisały się na cotygodniowe zajęcia biblioteczne, na których  pani Ania czyta dzieciom książki. Przedszkolaki otrzymały również karty biblioteczne, dzięki czemu co tydzień mogą wypożyczać wybraną przez siebie książkę.
      • Pani Ania zaprosiła też starszaki do programu „Wędrująca Biblioteka”.  Przyświeca mu idea propagowania czytelnictwa oraz rozpowszechniania książek wśród dzieci i młodzieży bez konieczności ich zakupu. Wystarczy zabrać do domu worek pełen książek, przeczytać i z powrotem przynieść, aby kolejne dzieci mogły cieszyć się bajkami w domu.

Anna Mikołajczak

Do galerii zdjęć-->