• Spotkanie z muzyką Ale jaja

• 14.03.2018 20:21
      • W piątek 9 marca w naszym przedszkolu odbył się kolejny koncert z cyklu „Spotkań z muzyką”, o bardzo wdzięcznym tytule „Ale jaja”. Koncert o charakterze wiosenno- wielkanocnym poprowadziły Pani Alinka i Pani Monika. Wyjątkowo tego dnia nie przywitaliśmy się naszą sztandarową „ Dzieńdobrynką”, lecz piękną piosenką „Pani Wiosenko, Wiosenko”, do której taniec wykonała Lilianka z gr I.

A jeśli wiosna, to nie mogło zabraknąć jej zwiastunów. I tak Kuba i Tomasz z gr I wdzięcznie udając ptaki, spontanicznie wykonali choreografię do piosenki „Powrót bocianów”.

• Wiosna nieodmiennie kojarzy się ze świętami Wielkanocnymi , a symbolem tych świąt jest jajko. Pani Monika przebrała się za bardzo dumną, leniwą i niezbyt uprzejmą kurę, a zadaniem naszych dzieci było namówienie jej do zniesienia jaja. Przedszkolaki z wielkim  zaangażowaniem słowami piosenki „Moja kurko znieś jajeczko”, namówiły kurę do jej powinności. A skoro jaja zniesione to i nie mogło zabraknąć pisanek i innych symboli Wielkanocnych, które z olbrzymim wdziękiem przedstawiły nasze przedszkolaki w piosence „Kłótnia Wielkanocna”.

Mamy nadzieję, że tym wiosennym spotkaniem, śpiewanymi piosenkami przywołamy Wiosnę, za którą wszyscy bardzo już tęsknimy!

Marta Flis

<---- do galerii zdjęć