• Dzień życzliwości 21.11 i otwarcie bieżni

• 23.11.2017 08:45
      • Obchody tegorocznego Święta Życzliwości połączone były z otwarciem bieżni, która została wybudowana dzięki pieniądzom Komitetu Gazyfikacji Mirkowa przekazanym Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły w Mirkowie i Wspierania Inicjatyw Lokalnych.

Dr Julian Olejnik, Pan Gabriel Marek, Państwo Ewa i Tadeusz Boguccy, Pani Grażyna Szymanek, Pan Wincenty Paszkowski oraz Cecylia Krawczyk (w imieniu Waldemara i Heleny), za wieloletnie zaangażowanie na rzecz społeczności lokalnej, otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetkę „Życzliwka”.

Święto rozpoczęliśmy od uroczystego przecięcia wstęgi i poświęcenia bieżni przez ks. Proboszcza Wacława Kuriatę. Pierwszymi użytkownikami bieżni była Pani Ewa Bogucka wraz z dr Julianem Olejnikiem. Dalsza część uroczystości odbyła się na sali gimnastycznej. Był sztandar i hymn szkoły oraz „energetyczna” część artystyczna wraz z pokazem akrobatycznym naszej stypendystki - Zosi Zielińskiej. Dr Julian Olejnik pięknie opowiedział o historii budowy szkoły.

• W imieniu społeczności szkolnej serdecznie dziękujemy za udział w uroczystości: Pani Halinie Szydłowskiej- wicewójt, Panu Stanisławowi Azarewiczowi – Przewodniczącemu Rady Gminy, Pani Urszuli Zalewskiej – radnej Mirkowa, Pani Jolancie Borkowskiej – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w  Mirkowie, Pani Halinie Dudzie -  Prezes Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Pani Renacie Zielińskiej – przedstawicielowi Rady Rodziców oraz Panu Andrzejowi Lewandowskiemu.

Podziękowania należą się też firmie BUDMEL Tomasz Molus, która wykonała bieżnię wraz z odskocznią do skoku w dal i nowym ogrodzeniem od ul. Mickiewicza oraz Panu Krzysztofowi Wojewodzie, rodzicowi, który był projektantem bieżni i sprawował nadzór nad jej prawidłowym wykonaniem (społecznie).

<-- do galerii zdjęć