• Spotkanie z muzyką SKRZYPCE

• 26.05.2017 14:03

• W maju podczas Spotkania z Muzyką gościliśmy panią Magdalenę Płóciennik wraz  z jej pięknym instrumentem- skrzypcami. Pani Madzia bardzo interesująco opowiedziała nam o budowie skrzypiec ,a mianowicie że są zbliżone do sylwetki człowieka . Zaprezentowała nam kilka sposobów gry, m. in. stacatto (dźwięki urywane), legatto (dźwięki płynne), glissando ( „ ślizganie się” po dźwiękach).
      • Mieliśmy niebywałą okazję posłuchać pięknych utworów w wykonaniu naszego gościa:  „Krakowiaka- Płynie Wisła, płynie”, „ Kujawiaka- Czerwone jabłuszko”, „Menueta”, czy „Walca Wiedeńskiego”. Nie zabrakło również zagadek muzycznych, które tak uwielbiają nasze przedszkolaki.

Nasze dzieci bardzo zachwyciło snute przez Panią Kasię- prowadzącą koncert- opowiadania o rybaku i małym pstrągu, na podstawie którego powstała pieśń Schuberta. Na zakończenie koncertu nasze kochane „ rybki” odegrały rytmiczno- ruchową inscenizację do piosenki „ Ryby są zdrowe”. Kolejne spotkanie za miesiąc, a my już nie możemy się doczekać.

Marta Flis