• Warsztaty edukacyjne w Arkadach Wrocławskich

• 06.03.2017 19:55

• 2 marca ( czwartek ) wszystkie dzieci z naszego przedszkola , a także klasa 2 a udały się na wycieczkę do Arkad Wrocławskich. Celem naszej podróży były warsztaty , na których dowiedzieliśmy się wiele ciekawych informacji, o tym jak zmieniały się media i ich przekaz na przełomie lat. Przez ten fascynujący świat przeprowadził Nas Król Jacuś, który przybliżył Nam historię prasy drukarskiej, radia czy pierwszych odbiorników telewizyjnych. Dzieci poznały również nazwiska wynalazców , m.in. Gutenberga( maszyna do pisania )czy Markoniego( radio) Dzieci miały okazję obejrzeć na wielkim ekranie pierwszą bajkę dla dzieci, czyli „ Jacusia i Agatkę”.
      • Po ciekawych warsztatach przyszedł moment na , który nasi wycieczkowicze czekali najbardziej …bajka „ Dom”. To kosmiczna i animowana komedia o przyjaźni i podróży. Przede wszystkim to historia o bohaterach, którzy nie pasują do swoich światów, ale dzięki rodzącej się przyjaźni odkrywają, czym są akceptacja i bycie sobą.

Na długo pozostaną Nam w pamięci przygody Tip oraz Ocha, którzy mimo, że tak bardzo różni jednoczą swoje siły w poszukiwaniu „mimamy”, a w rezultacie odnajdują  to co najważniejsze…..przyjaźń. Poprzez swoje czyny uczą nas tolerancji i akceptacji innych osób.

Marta Flis