• 26.02.2017 15:37
      • Dla kogo ta laurka,
        W słońcu, zieleni, chmurkach?
        Dla kogo każda wnuczka,
        Dla kogo każdy wnuczek,
        Maluje dzisiaj kwiaty,
        Przynosi upominek?
        Dla kogo jest ten wierszyk,
        I życzenia od dzieci?
        Już wiecie? Oczywiście
        Dla wszystkich babć i dziadków
        Na świecie!
      • Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym czasie dzieci z grupy III również pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach i przygotowały dla nich przedstawienie. Licznie przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny.

Oprócz montażu słowno - muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokaz taneczny w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Frekwencja jak co roku dopisała. Dzieci przygotowały również dla swoich najbliższych poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty oraz owoców. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Na koniec uroczystości dzieci zaprosiły swoich gości do wspólnej zabawy przy muzyce.

Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami placówki przedszkolnej. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

W swoim imieniu pragnę podziękować Rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie poczęstunku.

Marta Flis