• Spotkanie z muzyką  AKORDEON
      • Spotkanie z muzyką AKORDEON

• 05.11.2016 01:40

• W piątek 16 września odbył się pierwszy po wakacjach koncert, którym rozpoczęliśmy tegoroczne spotkania z muzyką. Pani Kasia przywitała wszystkie przedszkolaki, a szczególnie te, które na koncercie były po raz pierwszy. Dzieci zaśpiewały dobrze znaną i lubianą „Dzieńdobrynkę”. Gościem specjalnym była pani Olgą Strelć  - muzyk, który od wielu lat gra na akordeonie…
      • Dla  naszych dzieciaków akordeon nie jest całkiem obcy – a to dzięki pani Ani, która często nam na nim przygrywa. Tym razem dowiedzieliśmy się jak nazywają się i do czego służą wszystkie guziczki, klawisze, a przede wszystkim miech, który jest najważniejszym elementem akordeonu..

Dowiedzieliśmy się także, że jest to niezwykły instrument dlatego, że może z powodzeniem zastąpić kilka innych. Dzieci wsłuchiwały się w dźwięki walczyka francuskiego na akordeon, „Tańca z szablami” Arama Chaczaturiana oraz znanej wszystkim „Kalinki” i zafascynowane przyglądały grającej pani Oldze.

Bogumiła Trzęsowska