• „HEJ KOLĘDA, KOLĘDA , HEJ KOLĘDY TO CZAS….”

• 22.12.2016 20:12

• Tradycją naszej szkoły i przedszkola są coroczne jasełka wystawiane  przez  dzieci przedszkolne. Nie inaczej było w tym roku: 21grudnia o godzinie 16.30 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się: uczniowie oddziału przedszkolnego i ich rodzice, dziadkowie. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści.
      • Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej królowie i złożyli dzieciątku pokłon. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Dzieci przebrane w kostiumy postaci z Jasełek recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role. Sala wypełniona była aniołkami, które śpiewały kolędy, pastorałki i wspaniale recytowały przygotowane wierszyki. Do szopki przybyli też pastuszkowie oraz dzieci z różnych stron świata, które przyniosły Dzieciątku dary. Całej tej uroczystości towarzyszyła przepiękna gama kolęd i pastorałek, do których akompaniowała Nam niezwykle utalentowana Pani Konstancja. Na koniec dzieci kolędowały wspólnie z rodzicami i złożyły im życzenia Bożonarodzeniowe. Wręczono upominki dla zaproszonych gości i rodziców.

Po uroczystości wszyscy w świątecznym nastroju rozeszli się do domów, długo jeszcze wspominając piękną uroczystość. Kolejny raz okazało się, że takie wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują, jak ważna jest tradycja świąt Bożego Narodzenia i jak bardzo rodzinne jest to święto. Kolejny raz potwierdziły się słowa Antoina de Saint Exuperego:

„Naj­ważniej­sze jest, by gdzieś is­tniało to, czym się żyło: i zwycza­je, i święta rodzin­ne. I dom pełen wspom­nień. Naj­ważniej­sze jest, by żyć dla powrotu.”

Marta Flis