• Spotkanie z muzyką w przedszkolu OBÓJ

• 07.05.2015 12:19
      • W  środę – 6 maja przedszkolaki odwiedziła oboistka. Może zapytacie „kto to jest?”. Otóż jest to pani  grająca na oboju. Natomiast obój jest to instrument z rodziny dętych drewnianych, do której należą m.in.  klarnet i fagot.

Pani Kasia zagrała kilka utworów („Sicilianę” G. B. Pergolesiego, „Pieśń Myśliwych” C. M. Webera oraz „Motyle” C. Saint-Saensa”) oraz zaprezentowała jak zbudowany jest ten instrument o  melancholijnym, śpiewnym i dość przenikliwym brzmieniu.  Wspólnie bawiliśmy się przy piosence „ Na oboju sobie gram” oraz piosenkach dla mamy: „Jazzowej piosence majowej” i „Majowych jabłoniach”.

Za miesiąc już ostatnie spotkanie z muzyką w tym roku szkolnym.

Bogumiła Trzęsowska