• Spotkanie z muzyką w przedszkolu TRĄBKA

• 05.12.2014 11:31
      • 3 grudnia w przedszkolu odbył się kolejny koncert muzyczny. Gościem honorowym był tym razem pan Marek – wrocławski muzyk, grający na trąbce. W sposób przystępny wytłumaczył i pokazał dzieciom z jakich elementów zbudowana jest trąbka oraz w jaki sposób wydobywa się z niej dźwięki.
        Przedszkolaki  usłyszały różne sygnały, hejnały, a także melodie ze znanych  i lubianych bajek. Mnóstwo śmiechu i zabawy było podczas słuchania różnych zabawnych dźwięków, które można zagrać na trąbce np. śmiechu. Słuchając skocznej uwertury z „Wilhelma Tella” G. Rossiniego dzieci „cwałowały na konikach”.
        Była też zabawa przy piosence „ Dwa Mikołaje” oraz inscenizacja do piosenki „Mikołajki tak jak z bajki”. Dwaj Mikołaje z grupy III mogli spróbować swoich sił w grze na trąbce. Następny koncert już w styczniu.