• Jan Brzechwa „Grzyby” – przedstawieni muzyczno-teatralne

• 25.11.2021 19:07
      • W czwartek 25 listopada odbyło się przedstawienie muzyczno-teatralne pt. „Grzyby” w wykonaniu dzieci z grupy III. Nasz przedszkolny spektakl to adaptacja wiersza Jana Brzechwy pod tym samym tytułem.

Grzyby to doskonale znana  historia leśnego konfliktu pomiędzy Królem Borowikiem a Muchami. Władca leśnej ściółki wypowiedział wojnę nękającym go Muchom, jednak jego poddani nie byli chętni „na wojenne marsze”.   Na szczęście do szarży ruszył pułk  Muchomorów i tak rozpoczęła się dramatyczna walka. Obie strony walczyły dzielnie, jednak jeszcze tego samego dnia Muchomory złamały szyki obronne Much, które odleciały w gęste zarośla.
      • Teatralne przedstawienie zrealizowane zostało na sali gimnastycznej. Narratorem była Olga Filipczak, doskonała Pani Jesień, czuwająca nad przebiegiem spektaklu. Główne role zagrali Antoni Rusiecki (Król Borowik); Olga Filipczak, Marcelina Karpińska, Bruno Borgul (Muchy); Hania Cidyło, Wiktor Pietrucha (Muchomory); Krzyś Bernat (Opieniek); Ania Polańska (Serowiatka); Eryk Butkiewicz (Modraczek); Lena Szymanek, Kalina Kawałko (Czubajki); Piotrek Wrecza (Borowik).

Publiczność mogła również usłyszeć utwory takie jak, "Jesień" - Antonio Vivaldi; „Taniec z szablami” -Aram Chaczaturian; „We Are The Champions” - Queen, które wprowadzały odpowiedni klimat do poszczególnych scen.

Wspaniała narracja, wyraziste postacie, doskonale skrojone kostiumy, świetna oprawa muzyczna i scenografia, ponadczasowy komizm - sprawiły, że publiczność bawiła się wyśmienicie.

Anna Mikołajczak