• Warsztaty plastyczne w grupie I

• 30.06.2021 18:18
      • W czwartek – 24 czerwca w grupie zerówkowej miało  miejsce ciekawe i niecodzienne wydarzenie -warsztaty plastyczne. Warsztaty odbyły się dzięki uprzejmości jednego z rodziców, którego dziecko jest naszym wychowankiem. Pani Alina jest artystą plastykiem i zgodziła się opowiedzieć dzieciom trochę o swojej pracy, a przede wszystkim podziałać z nimi na płaszczyźnie plastycznej.

• Przez około 80 minut dzieci mogły w pełni oddać się działaniom twórczym i poczuć się artystami. Tworzyły obrazki - matryce z różnych materiałów (chodziło tu głównie o materiały o zróżnicowanej fakturze takie jak tektura, folia, groch, fasola, kasza itp), a następnie malowały je farbami i odbijały na papierze. Tworzyły też obrazki na papierowych talerzykach i odbijały je, eksperymentując przy okazji z nanoszeniem kolejnych elementów i kolorów na swoje obrazki. Dzieci były bardzo zaangażowane i chętnie eksperymentowały z nową techniką plastyczną.

Pani Alinie bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas, zaangażowanie i cierpliwość - bo niewątpliwie były one potrzebne

Bogumiła Trzęsowska

Do galerii-->