• Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego „Cicho-sza”

• 14.06.2021 21:18
      • 8 czerwca w  wyjątkowo piękny i słoneczny dzień , całe nasze przedszkole wybrało się do miejscowości Niedźwiedź, gdzie wśród lasów, w pięknym zakątku wielkopolski, znajduje się gospodarstwo agroturystyczne "Cicho-sza".

Tuż po przyjeździe na miejsce, przywitała nas uśmiechnięta właścicielka Kasia i jej wielu czworonożnych przyjaciół. Po "rozlokowaniu się” wszystkie grupy udały się na zwiedzanie stadniny koni ( a w niej, aż 42 piękne okazy!!!), oraz innych mieszkańców mini zoo. Dzieci zobaczyły między innymi: lamy, szopy, owce, daniele, króliki, emu, kozy - beztrosko biegające wśród zaaferowanych przedszkolaków, które je karmiły soczystą trawą i głaskały miękkie futerka. Jak to w prawdziwym zoo, nie zabrakło zwierząt z dalekich stron świata: wielbłąda, małpek i wielobarwnych egzotycznych papużek.

• Największe wrażenie zrobił na wszystkich dzieciach przejazd bryczką, którą prowadziła właścicielka z piękną i bardzo usłuchaną klaczą Pawulką. Po zwiedzaniu zoo, przedszkolaki zasiadły do wspólnego posiłku, przepysznych naleśników i przekąsek ,które przywiozły ze sobą.

Zwieńczeniem wycieczki okazał się wspaniały plac zabaw, na którym dzieci mogły wykorzystać swoje nieskończone pokłady energii, oczywiście bezpiecznie:) nad czym czuwały wszystkie panie.

Piękna pogoda, wspaniałe okoliczności przyrody i co najważniejsze, zwierzęta - złożyły się na nasze wspólne, piękne wspomnienia. Bo na pewno ten cudowny dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Marta Flis

grupa I -->