• Pani Jesień z wizytą u przedszkolaków

• 28.10.2019 00:13
      • Na początku października, do Przedszkola w Mirkowie zawitała pani Jesień. W darze dla przedszkolaków przyniosła kolorowe liście, kasztany, żołędzie, orzechy i mnóstwo innych skarbów. Dzieci były oczarowane i bardzo gościnne.  Na zakończenie spotkania, razem z naszym specjalnym gościem, wszystkie grupy przedszkolne odtańczyły jesienny taniec - dynamiczny i nieprzewidywalny, który strąca listki z drzew. Teraz śmiało możemy powiedzieć, że niestraszna nam szaruga i noc długa. My jesteśmy przedszkolaki, zawsze uśmiechnięte, mądre dzieciaki.
      • Z przyniesionych przez panią Jesień skarbów, powstał kącik przyrodniczy, a tematem przewodnim kolejnych dni, były znajdujące się tam dary jesieni. Dzieci rozwiązywały zagadki na ich temat, segregowały, przeliczały elementy i porównywały zbiory. Uczyły się rozpoznawać liście i łączyć je z odpowiednimi owocami drzew leśnych (liść kasztanowca i kasztan, liść dębu i żołądź, liść jarzębiny i jej owoc). Dowiedziały się, że grzyby dzielimy na jadalne i trujące oraz poznały nazwy niektórych okazów. Na spacerze dzieci przyglądały się, jak wygląda przyroda jesienią, obserwowały zachodzące w niej zmiany. Poprzez zabawy i prace plastyczne uczyliśmy się rozpoznawać barwy podstawowe i pochodne.

Anna Mikołajczak

Do galerii zdjęć-->