• 21 listopada 2014, obchody Święta Życzliwości w Mirkowie

• 04.12.2014 20:23
      • W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mirkowie nieprzerwanie od 1994 roku panuje Królestwo Niezwykle Uprzejmych Uczniów, które co roku powiększa swoje grono o szczególnie życzliwe osoby, szerząc tym samym uprzejmość i życzliwość wśród społeczności szkolnej. W tym roku, 21 listopada, już po raz 21 uroczyście celebrowaliśmy Święto Życzliwości.

W programie mieliśmy przyjemność zobaczyć m.in.: koronację Króla Radosława I wraz z małżonką Zuzanną Piękną (Radosław Kaczor i Zuzanna Lewandowska z klasy IV) oraz przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy VI pod kierunkiem wychowawczyni - Pani Irminy Fras, dzięki któremu nauczyliśmy się, że każdy może zmienić swoje zachowanie i stać się życzliwy. Nawet Gargamel, czy Zła Macocha wraz ze swoimi córkami poznali, co to znaczy być miłym i uprzejmym. Ponadto do grona ekskluzywnego Klubu Niezwykle Uprzejmych Uczniów zostały wybrane szczególnie zasłużone osoby: ks. Łukasz i uczniowie z kl. II, którzy pomyślnie zdali EGZAMIN ŻYCZLIWOŚCI, zjedli CIASTECZKO ŻYCZLIWOŚCI oraz wypili ELIKSIR ŻYCZLIWOŚCI. Śmiałkom raz jeszcze gratulujemy!

W tym dniu nasi uczniowie oraz przedszkolaki ideę życzliwości celebrowali wesołym śpiewem klubowych piosenek, przez co uśmiech nie schodził im z twarzy cały dzień. Mamy nadzieję, że życzliwość zagościła w waszych sercach nie tylko tego jednego wyjątkowego dnia, ale będzie pielęgnowana przez was cały rok :)