• Jadłospis 24-28 październik

Poniedziałek 24.10

Śniadanie: Pieczywo mieszane (zboża zawierające gluten), masło (mleko), parówki z szynki, ketchup. Kakao na mleku/ mleku bez laktozy. Herbata

Zupa barszcz czerwony  z ziemniakami (seler, mleko)

Drugie danie: Ryż z mięsem mielonym z sosem pomidorowym, surówka z kapusty włoskiej.  Lemoniada cytrynowa.

Podwieczorek: Mus owocowy, 4 biszkopty (zboża zawierające gluten)

Wtorek 25.10

Śniadanie: Płatki owsiane na mleku/ mleku bez laktozy. Chałka (zboża zawierające gluten) z masłem (mleko), dżem truskawkowy. Herbata

Zupa pieczarkowa z makaronem świderki (seler, zboża zawierające gluten, mleko)

Drugie danie: Kotlet mielony (jaja, zboża zawierające gluten), ziemniaki gotowane, surówka z czerwonej kapusty . Kompot wieloowocowy.

Podwieczorek: Paluszki (zboża zawierające gluten)

Środa 26.10

Śniadanie: Pieczywo mieszane (zboża zawierające gluten), masło (mleko), polędwica sopocka, papryka czerwona, pietruszka zielona. Herbata malinowa

Zupa jarzynowa z ziemniaki (seler, mleko)

Drugie danie: Kopytka (zboża zawierające gluten, jaja) z okrasą mięsno- cebulową dla chętnych, surówka z marchewki i jabłka.

Podwieczorek: Banan

Czwartek 27.10

Śniadanie: Płatki kukurydziane na mleku/ mleku bez laktozy. Pieczywo mieszane (zboża zawierające gluten) z masłem (mleko), pasztetem, ogórkiem kiszonym. Herbata

Zupa pomidorowa z makaronem świderki (seler, mleko, zboża zawierające gluten)

Drugie danie: Kotlet z piersi kurczaka (zboża zawierające gluten, jaja), ziemniaki, gotowana mini marchewka z dodatkiem masła (mleko). Kompot wieloowocowy.

Podwieczorek:  Jabłko, herbatniki bebe (zboża zawierające gluten)

Piątek 28.10

Śniadanie:  Pieczywo mieszane (zboża zawierające gluten) z masłem (mleko), pasta z tuńczyka, pomidor, szczypiorek. Herbata malinowa.

Zupa barszcz biały z ziemniakami i kiełbaską białą (zboża zawierające gluten, seler)

Drugie danie: Ryż z polewą truskawkowo- jogurtową (mleko). Woda z cytryną i miętą.

Informacje o alergenach występujących w posiłkach zgodnie z rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011r.

JADŁOSPIS MOŻE ULEC ZMIANIE !