• III Przedszkolny Konkurs Recytatorski

• 19.05.2016 00:05
      • Do naszego przedszkola Wiosna zawitała
        o ptaszkach i kwiatkach nam opowiadała

I o tym jak pięknie słoneczko już świeci
        Jak wiosenne wiersze recytują dzieci!

Dnia 16 maja odbył się w naszym przedszkolu III Konkurs Recytatorski .W tym roku tematem konkursu była „Wiosna", oraz szeroko pojęta przyroda. ...
      • W konkursie udział wzięło dwunastu uczestników, którzy zostali wyłonieni w grupowych konkursach wewnętrznych . Przedszkolaki recytujące wiersze byli podzieleni na dwie kategorie wiekowe: starszą i młodszą. Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a czasami nawet uzasadnionym strojem. Poziom, jaki zaprezentowały dzieci był bardzo wysoki.

W przerwie, kiedy obradowała komisja konkursowa, dzieci uczestniczyły w zabawach zaimprowizowanych przez Panią Anię. Były piosenki o Wiośnie , Krasnoludkach oraz nasz sztandarowy „ Jedzie pociąg” .Po burzliwych obradach, bo decyzja wyłonienia zwycięzcy okazała się niezwykle trudna, komisja konkursowa w składzie:

Pani Dyrektor Edyta Podyma

Pani dr Magdalena Krawczyk

Pani mgr Bogumiła Trzęsowska

wyłoniła następujących laureatów:

W młodszej kategorii wiekowej:

I miejsce –Lilianna Flis

II miejsce – Ania Hladik, Zosia Neumann

W starszej kategorii wiekowej:

I miejsce :Olga Ślęzak

II miejsce : Eliza Maliga

III miejsce: Damian Mierzwa