• Spotkanie z muzyką SAKSOFON

• 25.01.2016 21:00
      • Styczniowy koncert odbył się pod hasłem „Saksofon w karnawałowych rytmach”. Pani Monika Malec, przywiozła do nas specjalnego gościa pana Mariusza Kuśnierza, który jest zawodowym muzykiem, a jego specjalnością jest gra na saksofonie...
      • Koncert rozpoczął się standardowym utworem jazzowym pt. „Wszyscy święci maszerują do nieba”, w rytm którego dzieci klaskały z ogromnym zapałem.

Następnie poznaliśmy mechanizm działania saksofonu oraz sposoby wydobywania różnych dźwięków. Pan Mariusz zdradził nam sekret saksofonu, którym jest jego drewniany element tzw. „stroik”. Dzięki niemu saksofon jest zaliczany do rodziny instrumentów dętych drewnianych.

Kolejnym punktem programu był „Muzyczny test z kolęd”. Dzieci w oparciu o graną melodię wyśmienicie odgadywały zaszyfrowane kolędy min. „Wśród Nocnej Ciszy”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Przybieżeli do Betlejem”.

Niezwykłą radość sprawiło nam muzyczne przedstawienie o choince. W roli choineczki wystąpiła Zuzia z grupy I, pozostałe dzieci w takt melodii i słów ozdabiały ją bombkami oraz łańcuchami. Wszystko po to, aby rozweselić smutne „drzewko”, które po przystrojeniu prezentowało się naprawdę imponująco.

Zagadki muzyczne, również nie sprawiły dzieciom najmniejszych problemów. Prawidłowo odgadły takie tytuły z biblioteczki kinomaniaka, jak: „Koziołek Matołek”, „Bolek i Lolek”, „Różowa Pantera”, „Reksio” a nawet „Gwiezdne Wojny”.

Na zakończenie odtańczyliśmy „Rozruszankę” i pożegnaliśmy się z naszymi gośćmi w rytmie „Czaczy”.

Dziękujemy za tak wspaniałe Karnawałowe spotkanie.

Anna Niedbała