• W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie klas IV-VI wzięli udział w wymianie korespondencji ze Szkołą Podstawową w Tajwanie.

Dzieci przez cały rok wymieniali listy, kartki świąteczne i swoje własne prace w języku angielskim. Udało nam się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy na temat tego tak odległego kraju, tradycji, świąt czy systemu edukacyjnego w Tajwanie.

Wiele radości sprawiło nam opiekowanie się specjalnie uszytymi dla naszej szkoły lalkami, którymi nasi uczniowie bardzo troskliwie się opiekowali i zabierali do swoich domów.

Po takich doświadczeniach powstał niesamowicie ciekawy i różnorodny pamiętnik, który został wysłany do Tajwanu. Liczymy na dalszą współpracę w nowym roku szkolnym.

Do galerii zdjęć -->
        • więcej
        • Zawody Pływackie o Puchar Kocich Gór i Doliny Baryczy

• 11.06.2015 21:32
        • Dnia 29 maja 2015 roku odbyła się kolejna edycja Zawodów Pływackich o Puchar Kocich Gór i Doliny Baryczy. Organizatorem była Gmina Trzebnica oraz Trzebnicki Park Wodny "ZDRÓJ".

W zawodach w tym roku wzięli udział uczniowie z 15 Szkół Podstawowych z 7 Gmin: Trzebnicy, Obornik Śląskich, Prusic, Wiszni Małej, Zawoni, Żmigrodu oraz Długołęki.

Zawody rozpoczeły się uroczystą defiladą zawodników o godzinie 9:00, a zakończyły około godziny 13:30.

Reprezentacja naszej szkoły w tym roku zajęła I miejsce i zdobyła Puchar Kocich Gór i Doliny Baryczy. W składzie naszej reprezentacji byli:

• Piotr Marcinkiewicz (zajął III miejsce w pływaniu stylem grzbietowym wśród chłopców, w kategorii klas IV-VI),
          • Jagoda Miedzińska (zajęła I miejsce w pływaniu stylem grzbietowym wśród dziewcząt, w kategorii klas IV-VI),
          • Kamila Boluk (zajęła IV miejsce w pływaniu stylem dowolnym wśród dziewcząt, w kategorii klas IV-VI),
          • Szymon Kotulski (zajął I miejsce w pływaniu stylem grzbietowym wśród chłopców, w kategorii klas I-III oraz II miejsce w pływaniu stylem dowolnym wśród chłopców, w kategorii klas I-III),
          • Paulina Rutkowska (zajęła VI miejsce w pływaniu stylem grzbietowym wśród dziewcząt, w kategorii klas I-III).
          Zawodnikami rezerwowymi w naszej reprezentacji byli Emilia Bioły i Kacper Suwała.

Wszystkim uczniom gratuluję wspaniałej postawy i dziękuję za walkę oraz wysiłek włożony w osiągnięcie sukcesu przez naszą szkołę.

dr M. Krawczyk

• więcej
        • TURNIEJ PIŁKARSKI

• 11.06.2015 21:36
        • Dnia 11 czerwca 2015r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mirkowie zorganizowany został turniej piłki nożnej z okazji zbliżającego się 25-lecia naszej placówki.
          Organizatorami turnieju byli: nauczycielka wf, opiekunka Samorządu Uczniowskigo naszej szkoły (p. Agnieszka Luto) i członkowie SU (Kacper Ponikowski, Jakub Szuszczyński, Adam Bioły).
          W turnieju funkcję sędziego głównego pełnił Jakub Szuszczyński, a sędziami liniowymi byli: Adam Bioły i Kacper Ponikowski.
          Za przygotowanie kibiców („doping”) odpowiedzialny był Jakub Duda. Oprawę muzyczną do turnieju zorganizowali: Maksymilian Duda i Kacper Cegiełkowski.
          Zarówno organizatorzy jak i uczestnicy turnieju poprzez aktywność fizyczną pragną kształtować wśród uczniów prozdrowotny styl, dbałość o zdrowie oraz grę zgodą z zasadami fair play.
          W turnieju udział wzięło 5 klasowych reprezentacji, a w meczu otwarcia zagrały reprezentacje klas pierwszych – IA z IB.
          W tym roku zwycięzcami turnieju została reprezentacja klasy VI. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja klasy IV. Trzecie miejsce turnieju wywalczyła drużyna klasy V wyprzedzając w klasyfikacji końcowej drużynę reprezentującą klasę III.  Na miejscu V uplasowała się reprezentacja klasy II.
          Po ogłoszeniu wyników p. wicedyrektor Janina Marynowska wręczyła wszystkim reprezentacjom takie same nagrody (piłki do gry w piłkę nożną z autografem p. dyrektor Edyty Podymy).

11. IV – VI                 (3:1)

Dziękuję uczniom i nauczycielom za pomoc w organizacji turnieju, a reprezentacji klasy VI gratuluję wygranej. Będziemy na Was czekać w przyszłym roku podczas naszego szkolnego MINI EURO 2016 :).