• Ukwiecenie terenu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mirkowie

• 14.11.2014 23:49
        • Szkoła wzięła udział w gminnej akcji UKWIECANIA. Z kwiatów otrzymanych od Urzędu Gminy Długołęka stworzyliśmy m.in. dwa żywe loga naszej szkoły i przedszkola. Teraz dbamy, podlewamy, pielęgnujemy i… cieszymy się widokiem.

TRAWNIKI na terenie szkoły: Trawę wysiewaliśmy już wiele razy, ale… są miejsca, w których nie miała szans wzejść, dlatego zakupiliśmy już „wyrośniętą”. Mamy nadzieję, że trawa zapuści korzenie i zostanie z nami na dłużej.
          Do galerii zdjeć-->
        • Sk lop- działania ekologiczne 2013r.

• 14.11.2014 23:46
        • 1. Sprzątanie  świata - 2013

19 września 2013r  przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie  Świata” pod hasłem „Odkrywamy Czystą Polskę". Na czwartej godzinie lekcyjnej uczniowie klas I-VI zaopatrzeni w jednorazowe gumowe rękawiczki i kolorowe worki na śmieci/ żółty- plastik, czerwony-metal, zielony- szkło, biały- papier/ ułatwiających ich segregację. Sprzątali teren wokół szkoły, ulice i tzw. Mirkowski lasek. Ponieważ pogoda dopisała, uczniowie chętnie uczestniczyli w akcji.
          Do galerii zdjęć-->

2. „Moje Miasto Bez Elektrośmieci”

Od zeszłego roku uczestniczymy w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Moje  Miasto  Bez  Elektrośmieci”. Organizatorem programu jest Elektroeko S.A. Organizacja  Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego. Elektroeko powołało fundusz oświatowy dla szkół, dzięki któremu za zebrane elektro śmieci będziemy mogli kupić pomoce dydaktyczne w dwóch wielkich akcjach we wrześniu 2013r i w kwietniu 2014r zebraliśmy łącznie około 1200 kg elektrozłomu.

3. Zbiórka plastikowych zakrętek

Do czerwca uczestniczymy w projekcie edukacyjnym- „Zbiórki plastikowych zakrętek” pod patronatem Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową". Pieniądze pozyskane z ich sprzedaży zostaną przekazane na rzecz chorych dzieci z kliniki onkologii i hematologii we Wrocławiu. przy ul. Bujwida.

4. Wigilia  dla zwierząt

Na prośbę Ligi Ochrony Przyrody we Wrocławiu, przeprowadziliśmy akcje" Wigilia dla zwierząt", która miała na celu  wspomożenie  wrocławskiego schroniska dla zwierząt. Dzięki bardzo dużemu zaangażowaniu  Oliwii  Drożdż  i Weroniki Chęcińskiej uczennic z kl VI  zebraliśmy 50 kg suchej karmy/ kasze, makarony/ oraz przekazaliśmy poprzez lop kwotę 90 zł na leki dla zwierząt.

5. XIX   Festiwal   Piosenki   Ekologicznej

16 maja 2014r. Wiktoria  Tymków  i   Jagoda  Miedzińska w konkursie piosenki ekologicznej  SP 44 we Wrocławiu   zajęły III miejsce,  przepięknie  śpiewając  piosenkę pt. „Na ratunek  Ziemi”.
          Do galerii zdjęć-->

6. „Zmieniaj nawyki nie klimat”- bezpłatne warsztaty klimatyczne w naszej szkole.

Klasa VI  uczestniczyła w czterech  trzygodzinnych spotkaniach w terminie od stycznia do maja 2014r:

1. Lekcja teoretyczna „ Z pamiętnika klimatologa”.
          2. Lekcja teoretyczna „ Kibicujemy klimatowi”.
          3. Wycieczka edukacyjno- poznawcza „ Kilerzy klimatu”.
          4. Zajęcia questingowe „ Detektyw Klimaciek w akcji”.

Podczas warsztatów uczniowie poznali jak zmieniał się klimat na przestrzeni lat, jakie są przyczyny i skutki  globalnego ocieplenia, co to jest wielka rewolucja przemysłowa, czym charakteryzuje się klimat w Polsce i jak będzie wyglądał nasz „klimatyczny” świat za 50 lat. Na zakończenie warsztatów uczniowie wraz z opiekunami posadzili symboliczne drzewko/ brzózkę/ na terenie szkoły i opracowali „szkolny dekalog obietnic dla klimatu”

Warsztaty; do galerii zdjęć-->
          Warsztaty w terenie cz.I; do galerii zdjęć-->
          Warsztaty w terenie cz. II; do galerii zdjęć-->

7. Apel z okazji  „Dnia  Ziemi 2014r”

30.04.2014r / czwartek/ - Hasło przewodnie tegorocznej kampanii „ZMIENIAJ NAWYKI NIE KLIMAT”. Ponieważ grozi nam ocieplenie klimatu musimy być odpowiedzialni zmieniając codzienne nawyki związane z oszczędzaniem wody, energii i segregując śmieci w swoim domu

PROGRAM  APELU
          1.Rozpoczęcie  godz.10.00
          2. Piosenki ekologiczne w wykonaniu uczniów klasy I, Jagody Miedzińskiej i Wiktorii Tymków
          3. Taniec ekologiczny-w wykonaniu uczennic kl VI,IV i V
          4. Podsumowanie akcji ekologicznych.
        • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

• 14.11.2014 23:26
        • Dnia 13.02.2014 roku w Gminie Długołęka odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej. Wturnieju brali udział uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VI - Weronika Chęcińska. Pierwszym etapem turnieju były testy, a drugim ustne pytania. Weronika Chęcińska zajeła drugie miejsce ze szkół podstawowych i będzie reprezentowała naszą szkołę w kolejnym etapie na szczeblu powiatowym. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dorota Mączka