• Spotkanie z muzyką w przedszkolu GITARA

• 14.11.2014 22:45
        • W środę 4 czerwca, obyło się w przedszkolu, ostatnie już w tym roku przedszkolnym Spotkanie z Muzyką. Gościem pani Kasi był pan Marcin Złotnicki, grający na gitarze klasycznej. Dzieci wysłuchały fragmentów utworów, zaśpiewały też wspólnie piosenkę „Niedźwiadek”. Pani Kasia przeprowadziła mały quiz sprawdzający wiedze dzieci i przypominający jakie instrumenty poznaliśmy w tym roku. Mamy nadzieję, że spotkamy się z pani a Kasią i Alinką oraz ich gośćmi już we wrześniu. (04.06.2014r.)
        • POCIĄG DO CZYTANIA

• 14.11.2014 22:42
        • W dniu 8 maja do Przedszkola w Mirkowie przyjechał niezwykły pociąg. Pociąg, którym nasze przedszkolaki zwiedziły najbliższą okolicę. Zafascynowane dzieci machały z okienek kolorowych wagoników do zaintrygowanych mieszkańców mijających tą bajkową ciuchcię.

Po powrocie do przedszkola na dzieci czekała kolejna niespodzianka – piękne, kolorowe baloniki i drobne upominki w postaci magnesów z Koziołkiem Matołkiem.

A okazją do tego niezwykłego zdarzenia były obchody „Dnia Bibliotekarza i Bibliotek”. W tym miejscu pięknie dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej w Długołęce za tą bajkową podróż. (8.05.2014r.)
        • Spotkanie z muzyką w przedszkolu KONTRABAS

• 14.11.2014 22:40
        • 7 maja w przedszkolu odbyło się kolejne „Spotkanie z muzyką”.  Gościem pani Aliny był tym razem pan Wojtek Bergander – kontrabasista. Dzieci miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat kontrabasu – m.in., że waży on około 15 kg i mierzy 2 metry oraz jest bardzo drogim instrumentem. Wspólnie słuchaliśmy fragmentów utworów: „Libiamo”, „Habanera” oraz „Taniec węgierski”, do którego układ choreograficzny odtańczyły Łucja i Ala ( gr. III). Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „Bajkowe kwiatki na Dzień Matki”. (7.05.2014r.)