• Szlakiem Wrocławskich Krasnali

• 22.10.2017 19:42
      • W środę – 18 października przedszkolaki wyjechały do Wrocławia na poszukiwanie tych sympatycznych małych skrzatów, których tutaj jest akurat całkiem sporo. Zapewne spacerując z rodzicami nieraz napotykały niektóre z nich, ale czy wiedziały jak się nazywają, czym się zajmują, co jest ich przysmakiem, albo czy wśród krasnali są też dziewczyny? Zapewne nie.Tymczasem dzięki EMCE i przesympatycznym paniom przewodniczkom dowiedziały się o krasnalach przeróżnych ciekawostek. Na przykład tego, że we Wrocławiu krasnalowych chłopaków jest dokładnie tyle samo ile krasnalowych dziewczyn, albo tego, że przysmakiem krasnali jest czosnek maczany w miodzie, natomiast ziemniaków w ogóle nie jadają. Krasnal Kominiarz spełnia życzenia (oczywiście pod pewnymi warunkami), a krasnal Słupnik podobno widzi przyszłość. Znacznie więcej historii znajduje się w książce „Wrocławskich krasnali historie prawdziwe”, którą dzieci otrzymały na pamiątkę.

• Każda z grup wyruszyła na krasnalowy szlak ze swoim przewodnikiem. Zwiedziliśmy centrum miasta – niekiedy zaglądając w zaułki, gdzie nie wszystkie dzieci miały okazję wcześniej zaglądać. Dzieciaki – zwłaszcza te starsze skrupulatnie liczyły kolejne krasnale. Znaleźliśmy ich 35.

Na strudzonych wędrowców czekał też mały poczęstunek w bibliotece i chwila odpoczynku. Tutaj nastąpił też uroczysty moment dla przedszkolaków z grupy II – pasowanie. I chociaż spacerując spotykaliśmy wiele innych grup przedszkolnych i szkolnych, to zapewne żadna z nich nie wzbudziła tylu życzliwych uśmiechów, pozdrowień i miłych słów i nie była tak obfotografowana jak przedszkolaki z Mirkowa. Sprawiły to zapewne nasze krasnalowe przebrania, które zapewnił nam organizator wycieczki. To był naprawdę bardzo udany dzień, nawet pogoda nas nie zawiodła.

A może teraz Kochani Rodzice Wasze pociechy zabiorą Was na wycieczkę i opowiedzą co nieco o krasnalach?

Bogumiła Trzęsowska

Podczas naszej wycieczki miało miejsce bardzo ważne wydarzenie. Otóż dzieci z grupy II miały uroczystość pasowania na przedszkolaka oraz starszaka. Dzieci przepięknie zaśpiewały piosenkę , wykonały taniec, którym zostały przyjęte do zacnego grona przedszkolaków.

Każde z dzieci po złożeniu przyrzeczenia zostało pasowane przez kierownika goszczącej nas biblioteki i obdarowane pamiątkowym dyplomem oraz piękną książką.

Marta Flis

<--- do galerii zdjęć