• Dziadek do orzechów

• 13.06.2018 05:32
      • 29 maja przedszkolaki wyjechały do Centrum Sztuki  IMPART, gdzie obejrzały przygotowany przez Operetkę Dolnośląską spektakl baletowy pt. „Dziadek do orzechów”. Baśniowa , fantastyczna fabuła napisana przez E. T. A. Hoffmanna i zaadoptowana przez A. Dumasa stała się inspiracją dla Piotra Czajkowskiego do skomponowania baletu o takim właśnie tytule. My obejrzeliśmy  wersję skróconą tego wspaniałego widowiska, przystępną dla młodego widza. Piękna  muzyka przeniosła nas w świat baśni, gdzie Klara i książę, który okazał się być zaklętym przez króla szczurów dziadkiem do orzechów podążają do Krainy Słodyczy. Wrażenia dopełniły piękne, wielobarwne kostiumy i scenografia. Na scenie wystąpiło kilkudziesięciu artystów ze szkoły baletowej - i tych najmłodszych oraz tych dorosłych. Mimo, że dzieci obawiały się spektaklu, w którym dominuje muzyka i taniec, a brakuje słów, to okazało się nie zawiedliśmy się, oczarowała nas właśnie muzyka i ruch.

• Bogumiła Trzęsowska

<----- do galerii zdjęć