• Spotkanie z muzyką - kontrabas

• 25.05.2018 06:45
      • 11 maja odbył się kolejny koncert z cyklu Spotkania z Muzyką, który poprowadziła pani Kasia Kurczewska. Gościem spotkania była pani Aneta Paneth, która zaprezentowała przedszkolakom swój instrument – kontrabas.

Nasze dzieci pięknie wymieniły ,że kontrabas obok altówki, skrzypiec i wiolonczeli ((które poznały podczas innych koncertów) jest instrumentem z rodziny smyczkowych. Wymieniły również cechy, które różnią poszczególne instrumenty, jak wielkość ( kontrabas 2 m i 15 kg),dźwięk ( im instrument większy, tym grubszy dźwięk), sposób trzymania, grania. Podczas wiersza o kontrabasie przypomniały sobie znaczenie włoskich słów często używanych w muzyce: staccatto, glissando, allegro, piano, forte, andante.

• Wspólnie wysłuchaliśmy utwory grane przez naszego gościa m.in. „Libiamo” z opery Vivaldiego, „Habanera” z opery „ Carmen” G. Bizzeta, włoskie „O sole Mio”, grane zarówno smyczkiem i palcami. Nasze spotkanie zwieńczyła piosenka majówkowa, do której nasze przedszkolaki dostały kolorowe wiatraczki.

Marta Flis

<------- do galerii zdjęć