• Sprzątanie świata - czyli dzieci zbierają śmieci

• 03.10.2017 05:05
      • Już tradycją się stało, że dzieci z naszego przedszkola biorą udział w akcji „Sprzątania Świata”. Samo sprzątanie poprzedzone było zajęciami dotyczącymi segregowania odpadów komunalnych i recyklingu, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko.
        Nauczycielki szczególną uwagę dzieci zwróciły na segregowanie odpadów oraz recykling. Dzieci z zainteresowaniem i chęcią brały udział w rozmowie, odpowiadały na zadane pytania. Maluszki poznały kolory pojemników do których należy wrzucać posortowane odpady. Jednak główną atrakcją tego dnia było sprzątanie „Naszej Ziemi”, nad którym cały czas czuwały nauczycielki, dbając o bezpieczeństwo przedszkolaków.

• W tym roku nasze przedszkolaki posprzątały najbardziej ukochane przez siebie miejsce w całym przedszkolu , czyli….plac zabaw. Wszystkie dzieci otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Dzieci bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie. Wszystkie zapełnione worki włożyły do kosza. Od dziś będą pamiętały, że należy dbać i szanować naszą przyrodę.

Marta Flis

<--- do galerii zdjęć