• Przedszkolaki w Centrum Ogrodniczym

• 12.04.2018 19:52
      •  W ramach wiosennego spaceru,  w nawiązaniu do realizowanej tematyki  zajęć  o wiosennych pracach w ogródku, przedszkolaki z I grupy odwiedziły we wtorek, 10 kwietnia, pobliski sklep ogrodniczy (Centrum Ogrodnicze). Nasz Kubuś (pełniący rolę gospodarza) i jego mama, p. Róża, oprowadzili nas ścieżkami po ogrodzie. Ogromna ilość pięknych roślin: kwiatów, ozdobnych krzewów, drzewek, które dzieci mogły oglądać z bliska zrobiła na nich duże wrażenie. Dzieci zapoznały się również z asortymentem znajdującym się w sklepie, widziały nasiona roślin, przybory ogrodnicze, środki do pielęgnacji roślin, przeróżne donice, figurki do ozdoby ogrodu i wszystko, co jest potrzebne do uprawy ogródka. Dzieci były bardzo zainteresowane, poznały nazwy sadzonek kwiatów, warzyw, ziół  i krzewów. Niektóre udało im się rozpoznać po zapachu (mięta, lubczyk, pietruszka).

• Podziwiały pierwsze wiosenne kwiaty: bratki, hiacynty, stokrotki, pierwiosnki i żonkile. Największą radość sprawiła dzieciom niespodzianka od właścicieli- każde dziecko otrzymało kwiatka-bratka, w ulubionym kolorze, którego samo mogło sobie wybrać. Piękna wiosenna pogoda, kontakt z przyrodą oraz własny kwiatek- cóż więcej do szczęścia potrzeba!

Dorota Podłowska

<--- do galerii zdjęć