• Altówka

• 13.02.2018 05:33
      • Kolejnym bohaterem, a właściwie bohaterką koncertu muzycznego z cyklu „ Spotkań z muzyką”, była altówka. Na tym instrumencie z rodziny smyczkowych przepięknie zagrała dla nas pani Monika Cieślińska.

Zaproszony gość  wzbudził zainteresowanie naszych małych melomanów grając utwory A. Vivaldiego „Cztery Pory Roku- Zima”, czy J. Straussa „ Nad pięknym, modrym Dunajem”. Prowadząca spotkanie, pani Monika przybliżyła Nam budowę altówki oraz sposoby gry na niej, poprzez zabawny wierszyk „Pochwaliła się altówka”.

• Wspaniałym pomysłem na przywołanie śniegu tej jakże kapryśnej zimy okazała się wiązanka zimowo- śniegowych piosenek grana na altówce, przez naszego gościa.  „Zima, zima, zima”, „ Zima zła”, „Przyszła zima biała” te utwory nasze dzieciaki odgadły już po pierwszych nutkach , co wcale nie było takie proste.

Na zakończenie koncertu wspólnie odtańczyliśmy taniec Walentynowy. No tak….bo my muzykę po prostu kochamy :-)

Marta Flis

<----- do galerii zdjęć