• Jasełka w parafii pw. Alberta Chmielowskiego w Mirkowie

• 14.01.2018 12:04
      •    „Hej kolęda, kolęda

Hej kolędy to czas”

10 stycznia przedszkolakom na długo zapadnie w pamięci. W tym dniu dzieci z grupy II i III wystawiły "Jasełka" w kościele pod wezwaniem św. Brata Alberta Chmielowskiego w Mirkowie.  Utalentowane dzieci z przeniosły nas jeszcze raz do tej pięknej chwili narodzenia Pana Jezusa.  Na tą piękną okoliczność dzieci zaprosiły swoich najbliższych, rodziców, babcie i dziadków, naszą Panią Dyrektor Edytę Podymę, Panią Wice Dyrektor Janinę Marynowską, grono pedagogiczne, pracowników szkoły i przedszkola. Licznie przybyli również mieszkańcy Mirkowa.
            Młodych artystów muzyką wspomogła nasza ukochana Pani Konstancja. W jasełkach wystąpiło ponad 40  przedszkolaków. Mali aktorzy w pięknych strojach z  przejęciem odtwarzali swoje role, śpiewali kolędy i pastorałki. Pokazały, ile radości może sprawić wspólny śpiew i występy. Nigdy wcześniej nie występowali przed tak dużą publicznością. Naszym kochanym aktorom więc należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu wspólnie stworzyły bardzo efektowne widowisko.

• Rodzice jak zawsze wspomogli przedszkole w przygotowaniach – zadbali o piękne stroje dla dzieci. Na scenie nie zabrakło aniołów, pasterzy, a do Pana Jezusa, Maryi i Józefa przybyli Trzej Królowie. Występy w wykonaniu najmłodszych w tak wyjątkowym miejscu, jakim jest kościół wprawiły zaproszonych gości w prawdziwie świąteczny nastrój, a uroku inscenizacji dodały dobrze znane nam wszystkim kolędy.

I mimo, że Święta Bożego Narodzenia już za nami, podczas przedstawienia świątecznego  niejednemu z gości zakręciła się łezka w oku. Ale właśnie takie są Święta – magiczne, wzruszające, rodzinne. Pozwalają poczuć serdeczność i miłość wokół. W taki właśnie nastrój wprawiły nas nasze przedszkolaki, za co serdecznie im dziękujemy.

Przedszkole im. Kawalerów Orderu Uśmiechu serdecznie dziękuje parafii p.w.św. Brata Alberta  za pomoc we wspólnym kolędowaniu. Dziękujemy szczególnie proboszczowi parafii Wacławowi Kuriacie oraz wszystkim gościom za udział w tym pięknym wydarzeniu.

Marta Flis

<---- do galerii zdjęć