• Warsztaty z udziałem pana i pieska ze schroniska

• 13.12.2017 06:17
      • W dniu 7 grudnia dzieci z grupy III uczestniczyły w warsztatach, które przeprowadził pracownik Ośrodka Socjalizacyjno - Adopcyjnego Dla Zwierząt Domowych mieszczącego się w Rakowie, prowadzonego przez Fundację Pomocy Zwierzętom "Matuzalki". Gościem specjalnym był pies o imieniu Maurycy - pies, który został opuszczony przez swoich poprzednich właścicieli.  Dzieci były świadkami tego, jak głębokie więzi mogą łączyć  psa z jego opiekunem. Maurycy nie opuszczał pana na krok, z pełnym zaufaniem spoglądał mu prosto w oczy  i intuicyjnie reagował na polecenia.
      • W czasie spotkania dzieci dowiedziały się,  w jaki sposób komunikować się z psem, m.in. jak rozpoznawać i odczytywać sygnały świadczące o nastroju zwierzęcia, jak odpowiednio reagować na jego zachowanie.  Kontakt z tak mądrym i ufnym zwierzęciem stał się dla nich lekcją szacunku, wrażliwości i odpowiedzialności wobec innej żywej istoty.

Ewa Wojewoda

<--- do galerii zdjęć