• Mikołaj w przedszkolu

• 09.12.2017 18:36
      • „Wszystkie dzieci Mikołaja kochają
        Wszystkie dzieci na Niego czekają.
        Moc prezentów każdemu przyniesie,
        Każe dziecko z prezentów się cieszy….”

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Oprócz prac plastycznych, wszystkie grupy przygotowują piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą.
      • 6 grudnia dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już po smacznym śniadaniu zawitał do naszego Przedszkola. Uśmiech i wyjątkowa atmosfera zagościła dokoła.
        Mikołaj rozmawiał z dziećmi, wysłuchał wielu piosenek i wierszy przygotowanych specjalnie dla niego. Nie zapomniał również o prezentach dla każdego dziecka, bo przecież małe dziecięce psoty zawsze można wybaczyć. Przedszkolaki obiecały jednak, że postarają się zachowywać grzecznie w przedszkolu i w domu.
        A kiedy pożegnaliśmy Mikołaja na twarzach dzieci jeszcze przez długo gościł uśmiech i szczęście. Szkoda tylko, ze ten wyjątkowy Gość odwiedza nas tylko raz w roku...

Marta Flis

<--- do galerii zdjęć