• Spotkanie z Muzyką - Saksofon

• 22.11.2017 05:39
      • W piątek (10.11) odbyło się Spotkanie z Muzyką, na którym gościliśmy pana Kacpra Mikołajczuka. Nasz gość zaprezentował nam kolejny instrument z rodziny dętych drewnianych - saksofon. Muzycy zabrali Nas w podróż dookoła świata i dźwięków. Wraz z walcem zawitaliśmy do Wenecji, natomiast w Paryżu mieliśmy niebywałą okazję obejrzeć taniec ze wstążkami w wykonaniu naszych dziewczynek do słynnej melodii „Kankan”.

• Kolejnym przystankiem naszej muzycznej podróży były Stany Zjednoczone, gdzie powstał gatunek muzyczny Jazz i tu we wspaniałej charakteryzacji  muzyków jazzowych wystąpili nasi chłopcy.

Nie zabrakło również zagadek muzycznych w wykonaniu pana Kacpra i jego pięknego instrumentu, które nasze przedszkolaki odgazują po kilku nutkach. Ponieważ koncert odbył się w przeddzień święta Niepodległości nie mogło zabraknąć  krótkiej historii o zaborach i przybliżeniu dzieciom symboli narodowych : flagi, hymnu, godła. Wspólnie z naszymi gośćmi zaśpiewaliśmy patriotyczną piosenkę „Jesteśmy Polakami”.

Marta Flis

<-- do galerii zdjęć