Nawigacja

 • Wioska indiańska „Pocahontas”

  18 czerwca wszystkie przedszkolaki wybrały się na długo oczekiwaną wycieczkę do wioski indiańskiej „Pocahontas” znajdującej się na wrocławskich Bielanach. Długo zastanawiałyśmy się, czy deszcz nie pokrzyżuje nam planów, ale jak się okazało niepotrzebnie. Podróż mijała nam bardzo przyjemnie. Śpiewaliśmy znane piosenki, uczyliśmy się nowej piosenki „Niech żyją wakacje”, rozmawialiśmy. 

  Wioska indiańska, do której w końcu dotarliśmy, zrobiła na nas ogromne wrażenie, a największe ogromny namiot, w którym pomieścić się może nawet 50 osób, zwany tio – tipi. Każda grupa przedszkolna dostała swojego indiańskiego przewodnika .Panie przewodniczki, ubrane w strój indiański, pokazywały dzieciom różne przedmioty codziennego użytku i opowiadały o ich przeznaczeniu. Widzieliśmy wierna replikę strojów indiańskich, koszule wojenne, tomahawki, noże, torby z surowej skóry, pióropusze, etniczne instrumenty oraz wiele innych przedmiotów. 

  28.06.2018 05:57 | więcej »
 • Zakończenie roku w przedszkolu

      „Coś się zaczęło i coś się skończyło,        
          najważniejsze, że razem dobrze nam tu było.”

     Cztery przedszkolne lata szybko upłynęły i nie tak dawno maluszki, a dziś już starszaki - po wakacjach pójdą do szkoły. Przedszkolaki wraz z paniami i rodzicami uroczyście zakończyli ten ważny okres w piątek 8 czerwca. Było i poważnie i troszkę na wesoło i wzruszająco. Bo oto nasze dzieci pokazały, że mimo tego, że są bardzo żywe i energiczne, jeśli trzeba potrafią stanąć na wysokości zadania. Dzień był  bardzo ciepły i dzieciaki  miały prawo być zmęczone, a jednak pięknie się zaprezentowały. Zatańczyły z powagą i dostojeństwem poloneza niczym maturzyści, śpiewały, recytowały, grały na instrumentach.

  24.06.2018 07:38 | więcej »
 • Piesza wędrówka starszaków
  W piątek (15.06.2018r. ) starszaki wyruszyły na długą, pieszą wędrówkę. Po drodze zabawiły się w podchody - musiały zlokalizować miejsca, w których zostały schowane zadania do wykonania. Korzystały ze wskazówek, które okazały się niejednoznaczne dla wszystkich uczestników  zabawy. Wędrówka zakończyła się na dużym placu zabaw już we Wrocławiu, oddalonym od miejsca startu o 40 minut drogi - ale było warto! Brykanie na placu zabaw w połączeniu z piknikiem - to świetna zabawa. Na zakończenie dzieci zjadły lody i ruszyły w drogę powrotną  - do Mirkowa. 
  18.06.2018 10:23 | więcej »
 • Dzień Dziecka

  Tylko dzieci potrafią zatknąć kij w piasku, 
  uznać, że jest królową i obdarzyć go miłością”


  Antoine de Saint – Exupére
             

  Dzień Dziecka to święto obchodzone niemal na całym świecie. Więc nie mogło zabraknąć tych obchodów i u nas. To bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci, taki też był i dla naszych przedszkolaków. W naszym przedszkolu tego dnia cały dzień trwała zabawa.

   

  Po śniadanku wszystkie grupy przedszkolne zaopatrzone w koce i plecaczki udały się na długo wyczekiwany piknik. Udaliśmy się do pobliskiego lasku, oczywiście dzieci były bardzo zadowolone i zachwycone spotkaniem w tym zielonym miejscu. Przedszkolaki ochoczo zabrały się do zabawy. Oprócz korzystania z placu zabaw same wymyślały zabawy np. zielony berek, podchody, puszczały olbrzymie bańki.
   

  13.06.2018 06:00 | więcej »
 • Dziadek do orzechów

  29 maja przedszkolaki wyjechały do Centrum Sztuki  IMPART, gdzie obejrzały przygotowany przez Operetkę Dolnośląską spektakl baletowy pt. „Dziadek do orzechów”. Baśniowa , fantastyczna fabuła napisana przez E. T. A. Hoffmanna i zaadoptowana przez A. Dumasa stała się inspiracją dla Piotra Czajkowskiego do skomponowania baletu o takim właśnie tytule. My obejrzeliśmy  wersję skróconą tego wspaniałego widowiska, przystępną dla młodego widza. Piękna  muzyka przeniosła nas w świat baśni, gdzie Klara i książę, który okazał się być zaklętym przez króla szczurów dziadkiem do orzechów podążają do Krainy Słodyczy. Wrażenia dopełniły piękne, wielobarwne kostiumy i scenografia. Na scenie wystąpiło kilkudziesięciu artystów ze szkoły baletowej - i tych najmłodszych oraz tych dorosłych. Mimo, że dzieci obawiały się spektaklu, w którym dominuje muzyka i taniec, a brakuje słów, to okazało się nie zawiedliśmy się, oczarowała nas właśnie muzyka i ruch.

   

  13.06.2018 05:32 | więcej »
 • Konkurs recytatorski w przedszkolu

  25 maja w naszym przedszkolu odbył się główny  konkurs recytatorski. Każdą z grup reprezentowały trzy osoby , wcześniej wyłonione w konkursach wewnątrzgrupowych. Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz, wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a czasami nawet uzasadnionym strojem. Poziom, jaki reprezentowały dzieci był bardzo wysoki.  Głównym  celem naszego konkursu było wspieranie dzieci w poznawaniu literatury dziecięcej i rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz umiejętności recytatorskich.       

  Gospodarzami naszego spotkania były dzieci z grupy III : Zosia Neumann, Ania Wojewoda, Wojciech Skorupa, którzy wspaniale spisali się w roli konferansjerów.

  13.06.2018 05:21 | więcej »
 • Piąty Przedszkolny Konkurs Recytatorski – eliminacje

  To już piąty raz kiedy dzieci z naszego przedszkola biorą udział w konkursie recytatorskim. W tym tygodniu w każdej z grup odbyły się eliminacje do głównego konkursu.  I w tym roku przedszkolaki dopisały. Zgłosiło się bardzo dużo chętnych do deklamowania wierszy napisanych przez polskich poetów, także jury miało twardy orzech do zgryzienia.
  Jednak zasady są zasadami i tak po długich obradach postanowiono, że z każdej grupy do V Konkursu Przedszkolnego Recytatorskiego dostało się trzech przedstawicieli, których zmagania będziemy śledzić w najbliższy piątek,  25 maja .  W tym roku tematem przewodnim konkursu są wiersze twórców poezji dla dzieci.

  25.05.2018 07:08 | więcej »
 • Spotkanie z muzyką - kontrabas

  11 maja odbył się kolejny koncert z cyklu Spotkania z Muzyką, który poprowadziła pani Kasia Kurczewska. Gościem spotkania była pani Aneta Paneth, która zaprezentowała przedszkolakom swój instrument – kontrabas.

  Nasze dzieci pięknie wymieniły ,że kontrabas obok altówki, skrzypiec i wiolonczeli ((które poznały podczas innych koncertów) jest instrumentem z rodziny smyczkowych. Wymieniły również cechy, które różnią poszczególne instrumenty, jak wielkość ( kontrabas 2 m i 15 kg),dźwięk ( im instrument większy, tym grubszy dźwięk), sposób trzymania, grania. Podczas wiersza o kontrabasie przypomniały sobie znaczenie włoskich słów często używanych w muzyce: staccatto, glissando, allegro, piano, forte, andante.

  25.05.2018 06:45 | więcej »
 • Spotkanie z muzyką w kwietniu

  13 kwietnia odbył się kolejny koncert muzyczny w naszym przedszkolu. Pani Kasia Kurczewska przyjechała tym razem z flecistką. Przedszkolaki poznały nie tylko flet poprzeczny, na którym grała pani Ela, ale także całą rodzinę fletów – flet prosty, flet piccolo, flażolet, flet zen. Flety należą do instrumentów dętych drewnianych – choć przekornie bardzo często są z metalu, a drewniany jest w nich tylko stroik. Pani Ela przeniosła nas w świat muzyki klasycznej, w której tym razem flet był instrumentem wiodącym. W wiosenny nastrój wprowadzili  nas za sprawą pani Eli - Edvard Grieg swoim utworem „Poranek” (I Suita z „Peer Gynta”) oraz A. Vivaldi utworem „Szczygieł”.

  18.04.2018 05:34 | więcej »
 • Przedszkolaki w Centrum Ogrodniczym

   W ramach wiosennego spaceru,  w nawiązaniu do realizowanej tematyki  zajęć  o wiosennych pracach w ogródku, przedszkolaki z I grupy odwiedziły we wtorek, 10 kwietnia, pobliski sklep ogrodniczy (Centrum Ogrodnicze). Nasz Kubuś (pełniący rolę gospodarza) i jego mama, p. Róża, oprowadzili nas ścieżkami po ogrodzie. Ogromna ilość pięknych roślin: kwiatów, ozdobnych krzewów, drzewek, które dzieci mogły oglądać z bliska zrobiła na nich duże wrażenie. Dzieci zapoznały się również z asortymentem znajdującym się w sklepie, widziały nasiona roślin, przybory ogrodnicze, środki do pielęgnacji roślin, przeróżne donice, figurki do ozdoby ogrodu i wszystko, co jest potrzebne do uprawy ogródka. Dzieci były bardzo zainteresowane, poznały nazwy sadzonek kwiatów, warzyw, ziół  i krzewów. Niektóre udało im się rozpoznać po zapachu (mięta, lubczyk, pietruszka).

  12.04.2018 19:52 | więcej »
 • Świat Andersena

  W czwartek – 22 marca wszystkie przedszkolaki wyjechały do Wrocławia, do siedziby Polskiego Radia na spektakl Wrocławskiego Teatru in art pt. „Świat Andersena”.                                                                       Spektakl jakiego jeszcze nie oglądaliśmy – składający się z trzech bajek, a każda z nich przedstawiona w innej technice aktorskiej i innym planie. Pierwsza bajka – „Świniopas” to teatr formy. Połączenie pantomimy i charakterystyczności postaci świetnie ukazuje karykaturę ludzkich zachowań tak charakterystyczne dla pana Andersena. Druga bajka – „Nowe szaty króla” to świat teatru maski. Wyolbrzymione konstrukcje maskowe wciągają widza w iluzję przedstawionego świata do tego stopnia, że łatwo zapomnieć iż oglądane stworki to ludzie – aktorzy. Bajka trzecia- „Brzydkie kaczątko” to teatr lalek. Duże lalki bunraku poruszane są przez aktorów, którzy sprawiają, że lalki ożywają.

  12.04.2018 11:43 | więcej »
 • Zajęcia otwarte i Warsztaty Świąteczne w I grupie

  Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Tuż przed Wielkanocą,  28.03.18 (środa) i w naszym przedszkolu nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji. Właśnie z tej okazji zaprosiliśmy Rodziców dzieci z grupy I na zajęcia otwarte, na których poznawaliśmy tradycje i zwyczaje świąteczne oraz przygotowywaliśmy ozdoby świąteczne. Inscenizacja pt.: „Wielkanoc w kurniku” w formie teatrzyku sylwet wprowadziła dzieci w klimat świąt. Dzieci oglądały z zainteresowaniem przedstawienie i chętnie opowiadały o przygodach bohaterów. Podczas zajęć dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności matematyczne, polonistyczne, pokazały również jak radzą sobie z grami logicznymi i w jaki sposób pracują w grupach. Nie zabrakło też śpiewu oraz zabaw z chustą Klanzy. Spotkanie było doskonałą okazją dla Rodziców do zobaczenia swoich pociech podczas zajęć, wśród rówieśników, tego, jak się bawią, współpracują ze sobą i uczą.

  06.04.2018 11:31 | więcej »
 • Magiczny kapelusz

  Dnia 20.03 2018. w naszym przedszkolu i  szkole gościła Grupa T z Torunia ze spektaklem „Magiczny kapelusz” Inscenizacja była fenomenalną mieszanką edukacji z ogromną dawką humoru.

  Słoń Tadeusz urodził się z długą trąbą i przez to był bardzo nieszczęśliwy. Staje się obiektem kpin ze strony zarozumiałej i próżnej mrówki Heleny. Bohaterzy przedstawienia słoń i mrówka poszukują zaczarowanego kapelusza, który zmienia wygląd każdego, kto go włoży. Po drodze spotykają sowę Matyldę, Czarodzieja Gandalfa Bladego, którzy pozwalają Tadeuszowi zrozumieć , że nie każdy musi wyglądać tak samo jak jego kolega czy koleżanka. 

   

   

  27.03.2018 05:24 | więcej »
 • Spotkanie z muzyką Ale jaja

  W piątek 9 marca w naszym przedszkolu odbył się kolejny koncert z cyklu „Spotkań z muzyką”, o bardzo wdzięcznym tytule „Ale jaja”. Koncert o charakterze wiosenno- wielkanocnym poprowadziły Pani Alinka i Pani Monika. Wyjątkowo tego dnia nie przywitaliśmy się naszą sztandarową „ Dzieńdobrynką”, lecz piękną piosenką „Pani Wiosenko, Wiosenko”, do której taniec wykonała Lilianka z gr I.

  A jeśli wiosna, to nie mogło zabraknąć jej zwiastunów. I tak Kuba i Tomasz z gr I wdzięcznie udając ptaki, spontanicznie wykonali choreografię do piosenki „Powrót bocianów”.

  14.03.2018 20:21 | więcej »
 • Dzieciaki sadzeniaki

  W poniedziałek – 5 marca przedszkolaki udały się na wycieczkę do Leroy Merlin w Mirkowie. Czekało tam na nie wiele niespodzianek . Pierwszą z nich był pokaz multimedialny i rozmowa na temat ekologii. Starsze przedszkolaki z tym tematem są już zaznajomione mogły więc  pochwalić się swoją wiedzą w tym zakresie. Potem Bob Budowniczy oprowadził nas po sklepie. Dzieci  mogły zajrzeć również w takie miejsca, które dostępne są tylko dla pracowników. Na dziale ogrodniczym czekały już przygotowane stanowiska pracy oraz  rośliny. Każde dziecko z zapałem zabrało się do przesadzania swojego kwiatka do kolorowej doniczki, by potem móc go zabrać do domu i dbać o niego.

  13.03.2018 06:15 | więcej »
 • Warsztaty manualne
  23 lutego, w piątek nasze przedszkolaki uczestniczyły w Warsztatach manualnych.
  Warsztaty balonowe to niecodzienna forma zabawy rozwijająca dziecięce zdolności motoryczne. Zajęcia z balonami dają niepowtarzalną możliwość nauki poprzez wspaniałą zabawę. Tworzenie balonowych postaci to świetna forma spędzania twórczo wolnego czasu - kochana przez dzieci. Podczas warsztatów dzieci poznały technikę modelowania różnych figur z balonów, co praktyce wcale nie okazało się takie prosteJ! Łatwiejsze do zrobienia było składanie papierowych serwetek, służących do dekoracji stołu. Dzieci mogły również spróbować swoich sił w żonglerce. Podrzucanie, łapanie i przekładanie piłek (papierowych kulek) bardzo korzystnie wpływa na koncentrację uwagi, a wiadomo, że sporo dzieci ma z nią problem.
  01.03.2018 05:07 | więcej »
 • Mali smakosze gotują we Włoszech :-)

  Ciekawe czy ktoś z Państwa wie jakie państwo jest królestwem pizzy, od kogo pochodzi nazwa Margerita oraz jakie były podstawowe składniki pizzy i co symbolizowały ich kolory? Nasze przedszkolaki z grupy II już wiedzą. Te ciekawe informacje zdobyliśmy w trakcie świętowania Dnia Pizzy. Dzień 9 lutego ogłoszony został Dniem Pizzy, jednak my świętowaliśmy go kilka dni później.

  Na początku zrobiliśmy dla każdego małego kucharza fartuszek(każdy indywidualnie). Dzieci poznały najbardziej znane miejsca i zabytki tego pięknego kraju, osłuchały się z włoską muzyką, miały okazję zatańczyć do tradycyjnej włoskiej melodii „Tarantela”. Jednak największą atrakcją tego dnia okazało się wspólne pieczenie pizzy. Przy okazji dzieci poznały ciekawą historie tego przysmaku.

  25.02.2018 07:38 | więcej »
 • Altówka

  Kolejnym bohaterem, a właściwie bohaterką koncertu muzycznego z cyklu „ Spotkań z muzyką”, była altówka. Na tym instrumencie z rodziny smyczkowych przepięknie zagrała dla nas pani Monika Cieślińska.

  Zaproszony gość  wzbudził zainteresowanie naszych małych melomanów grając utwory A. Vivaldiego „Cztery Pory Roku- Zima”, czy J. Straussa „ Nad pięknym, modrym Dunajem”. Prowadząca spotkanie, pani Monika przybliżyła Nam budowę altówki oraz sposoby gry na niej, poprzez zabawny wierszyk „Pochwaliła się altówka”.

  13.02.2018 05:33 | więcej »
 • Wyjazd do Teatru Lalek

  30 stycznia, we wtorek przedszkolaki wyjechały na spektakl pt „Piękna i Bestia”.  Większość dzieci zna tę piękną, tajemniczą baśń, jednak jej kolejne wersje są nieco różne. Teatr Lalek wykorzystał wersję Stanisława Grochowiaka, która jest trochę przekorna ale też zabawna.  Poeta wzbogacił bowiem fabułę znanej baśni, dodając nowe, zabawne wątki i komiczne postaci. Przesłanie historii pozostaje jednak niezmienne – w życiu nie należy się kierować pozorami, a to co najważniejsze, jest niewidoczne dla oczu. Niewątpliwym atutem spektaklu są piękne kostiumy, scenografia, oświetlenie  i muzyka, które tworzą niezwykłą atmosferę porywającą widza – jak za sprawą czarodziejskiej różdżki - w świat baśni.

  13.02.2018 05:47 | więcej »
 • Bal w przedszkolu

   WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,

   JAK CO ROKU W KARNAWALE

   Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

              Tego dnia  w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

   

  14.01.2018 12:17 | więcej »
 • Jasełka w parafii pw. Alberta Chmielowskiego w Mirkowie

     „Hej kolęda, kolęda

  Hej kolędy to czas”

  10 stycznia przedszkolakom na długo zapadnie w pamięci. W tym dniu dzieci z grupy II i III wystawiły "Jasełka" w kościele pod wezwaniem św. Brata Alberta Chmielowskiego w Mirkowie.  Utalentowane dzieci z przeniosły nas jeszcze raz do tej pięknej chwili narodzenia Pana Jezusa.  Na tą piękną okoliczność dzieci zaprosiły swoich najbliższych, rodziców, babcie i dziadków, naszą Panią Dyrektor Edytę Podymę, Panią Wice Dyrektor Janinę Marynowską, grono pedagogiczne, pracowników szkoły i przedszkola. Licznie przybyli również mieszkańcy Mirkowa.
      Młodych artystów muzyką wspomogła nasza ukochana Pani Konstancja. W jasełkach wystąpiło ponad 40  przedszkolaków. Mali aktorzy w pięknych strojach z  przejęciem odtwarzali swoje role, śpiewali kolędy i pastorałki. Pokazały, ile radości może sprawić wspólny śpiew i występy. Nigdy wcześniej nie występowali przed tak dużą publicznością. Naszym kochanym aktorom więc należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu wspólnie stworzyły bardzo efektowne widowisko.

  14.01.2018 12:04 | więcej »
 • Jasełka w grupie I

  Święta Bożego Narodzenia to okres pełen piękna i radości.  Magiczny czas okazywania sobie dobroci i wzajemnej miłości. Dzieci w niezwykły sposób potrafią wprowadzić nas w świąteczną atmosferę i wywołać szereg pozytywnych emocji.  

  W czwartek (21.12.2017) dzieci z grupy I  zaprezentowały swoim najbliższym „Jasełka”. Na scenie nie zabrakło aniołów, gwiazdek, pastuszków, a także górali i baranków. Piękna dekoracja – bożonarodzeniowa stajenka z Józefem i Maryją podkreśliła świąteczny nastrój uroczystości. Wzruszające wierszyki, kolędy i pastorałki sprawiły, że w niejednym oku „zakręciła się łezka”. Wszystkim dzieciom należą się ogromne pochwały za piękny występ. Po części artystycznej, dzieci wręczyły Rodzicom własnoręcznie wykonane pierniczki i zaprosiły na poczęstunek.
   

  14.01.2018 10:55 | więcej »
 • Spotkanie z muzyką 5.01

  W piątek – 5 stycznia odbył się kolejny w tym roku szkolnym, a zarazem pierwszy w Nowym Roku 2018 - koncert muzyczny. Ten rok rozpoczęliśmy z waltornią – lub jeśli ktoś woli z rogiem. Gościem Pani Kasi oraz naszym był pan Konstanty Achromienko, który pochodzi z Białorusi. W jego wykonaniu usłyszeliśmy m.in. fragment  IX symfonii L. van Beethovena, „Finlandię” Sibeliusa oraz „Pieśń myśliwych” z opery C.M. Webera „Wolny strzelec” i „Poloneza” M. Ogińskiego.

  09.01.2018 05:35 | więcej »
 • Warszaty bombek świątecznych

  Czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia to czas radosny i wyjątkowy. Przedszkolaki we wszystkich grupach piekły i dekorowały pierniczki, przygotowywały jasełka dla swoich najbliższych, poznawały zwyczaje i tradycje świąteczne. Miały też okazję przygotować własną niepowtarzalną ozdobę na choinkę. Pod okiem animatorów, którzy przyjechali do naszego przedszkola dzieciaki z białej, przezroczystej kuli szklanej wykonały bombkę. Powstały błyszczące, skrzydlate anioły, Mikołaje, elfy i renifery.

  07.01.2018 14:29 | więcej »
 • Wigilia w grupie III

  Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia zakończył się w naszym w przedszkolu uroczystą Wigilią. Dzieci z grupy III, odświętnie ubrane, samodzielnie przygotowały się na ten uroczysty moment: nakryły stół białym obrusem, pod obrusem ułożyły sianko, przystroiły stół gałązkami świerkowymi i kolorowymi lampkami. Nakryły do stołu - chłopcy rozkładali serwetki, dziewczynki talerze i drobny poczęstunek. Pamiętały o pozostawieniu jednego pustego miejsca dla niespodziewanego gościa oraz ułożeniu opłatka w centralnym miejscu stołu. Po modlitwie, dzieląc się opłatkiem, złożyły sobie nawzajem życzenia, a po nich nastąpiło wspólne kolędowanie przy akompaniamencie pani Konstancji, z udziałem młodszych kolegów i koleżanek z grupy II.

  28.12.2017 10:49 | więcej »
 • Pieczenie pierniczków w przedszkolu
  Tradycyjnie przedszkolaki przed Bożym Narodzeniem piekły pierniczki. Było smacznie, zwłaszcza kiedy dzieci mogły oblizać garnek z polewy czekoladowej:)
  08.01.2018 19:59 | więcej »
 • Warsztaty z udziałem pana i pieska ze schroniska
  W dniu 7 grudnia dzieci z grupy III uczestniczyły w warsztatach, które przeprowadził pracownik Ośrodka Socjalizacyjno - Adopcyjnego Dla Zwierząt Domowych mieszczącego się w Rakowie, prowadzonego przez Fundację Pomocy Zwierzętom "Matuzalki". Gościem specjalnym był pies o imieniu Maurycy - pies, który został opuszczony przez swoich poprzednich właścicieli.  Dzieci były świadkami tego, jak głębokie więzi mogą łączyć  psa z jego opiekunem. Maurycy nie opuszczał pana na krok, z pełnym zaufaniem spoglądał mu prosto w oczy  i intuicyjnie reagował na polecenia.
  13.12.2017 06:17 | więcej »
 • Mikołaj w przedszkolu
  „Wszystkie dzieci Mikołaja kochają
  Wszystkie dzieci na Niego czekają.
  Moc prezentów każdemu przyniesie,
  Każe dziecko z prezentów się cieszy….”

   
  Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Oprócz prac plastycznych, wszystkie grupy przygotowują piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą.
  09.12.2017 18:36 | więcej »
 • Mikołaj w grupie I i III
  Przedszkolaki tak długo czekały na Jego wizytę...
  "Kiedy przyjdziesz tu, kiedy prezent mi przyniesiesz?" - ciągle pytały. W końcu nadszedł ten dzień! Pojawił się w przedszkolu w torbami pełnymi prezentów. Dzieci nerwowo przebierały nóżkami nie mogąc doczekać się niespodzianek. Na powitanie zaśpiewały specjalnie dla niego piosenki, które nauczyły się pod okiem pani Konstancji. Kiedy św. Mikołaj wręczył każdemu z nim prezenty sale przedszkolne wypełniły uśmiechy, iskierki w oczach i radosne spojrzenia. 
  09.12.2017 18:26 | więcej »
 • Spotkanie z muzyką - gitara klasyczna
  Kolejny w tym roku koncert muzyczny odbył się 1 grudnia, a główną bohaterką była gitara klasyczna. Pan Adam Ciećko przez 13 lat doskonale opanował tajniki gry na tym instrumencie. Mogliśmy się o tym przekonać słuchając utworów, które zaprezentował: „Pociąg”, „Etiuda”, „Fiesta gitara”. Umiał też ciekawie opowiedzieć i pokazać skąd się wydobywają dźwięki w tym właśnie instrumencie. Zaprezentował różne techniki gry na gitarze. Pani Alina przypomniała nam, że gitara należy do rodziny instrumentów strunowych szarpanych. Ale oczywiście były też piosenki  - „Grajmy na gitarze” śpiewaliśmy wszyscy, a Szymon, Olga, Klaudia i Natan zaprezentowali choreografię z gitarami.
  09.12.2017 16:46 | więcej »
 • Życzliwość w przedszkolu
  21 listopada świętowaliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Życzliwości.
  W tym dniu dzieci zastanawiały się, co to jest życzliwość, dlaczego warto być życzliwym, jak ją okazywać bliskim, kolegom, starszym osobom na co dzień.
  Była to wspaniała okazja do przypomnienia „magicznych słów” - proszę, przepraszam i dziękuję.
  Dzień Życzliwości świętowaliśmy razem z dziećmi z klasy 3a wraz z ich wychowawcą p. Konstancją. Starsze dzieci przygotowały krótki występ dla młodszych kolegów.
  09.12.2017 09:03 | więcej »
 • Zdrowie w przedszkolu
  Podniesienie poziomu świadomości w zakresie promowania zdrowia stanowi jeden z kluczowych warunków upowszechniania zdrowych stylów życia. Jest to możliwe dzięki zwiększeniu skuteczności edukacji zdrowotnej dzieci.
         
       Edukacja zdrowotna – jest to proces, w którym dzieci nabywają umiejętności dbania o zdrowie własne i społeczności, w której żyją. Jest podstawowym prawem, powinna być obecna na co dzień w ich życiu i doświadczeniach przez całe życie. Upowszechnianie wiedzy o właściwych zachowaniach zdrowotnych jest istotne, lecz ważniejsze wydaje się promowanie i kształtowania zdrowego stylu życia już od najmłodszych lat życia człowieka. Na edukację zdrowotną składa się przede wszystkim: ruch, higiena i zdrowe odżywianie.
  05.12.2017 20:59 | więcej »
 • Pluszowy miś
  Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały nasze przedszkole. Przybyły  ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.
  W dniu 24.11.2017r. przedszkolaki ze wszystkich grup uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.
  05.12.2017 19:07 | więcej »
 • Spotkanie z Muzyką - Saksofon

  W piątek (10.11) odbyło się Spotkanie z Muzyką, na którym gościliśmy pana Kacpra Mikołajczuka. Nasz gość zaprezentował nam kolejny instrument z rodziny dętych drewnianych - saksofon. Muzycy zabrali Nas w podróż dookoła świata i dźwięków. Wraz z walcem zawitaliśmy do Wenecji, natomiast w Paryżu mieliśmy niebywałą okazję obejrzeć taniec ze wstążkami w wykonaniu naszych dziewczynek do słynnej melodii „Kankan”.
   

  22.11.2017 05:39 | więcej »
 • Zwierzęta w przedszkolu

  KTO MA PSA TEN WIE
  ILE JEST PRZYJAŹNI W PSIE
  ILE DO ZABAWY GOTOWOSCI
  ILE WIERNOŚCI I MIŁOŚCI.

   Wiadomo nie od dziś, że psy to najlepsi przyjaciele człowieka, a dom bez kota to głupota smiley Dlatego też realizując temat o zwierzętach domowych nie mogło ich zabraknąć w naszym przedszkolu.  W minionym tygodniu dzieci z grupy II zaprosiły swoich pupili do naszego  przedszkola. Odwiedzili nas m.in. pies Diana ze swoją  panią Elżbietą Stolarczyk (mama Mikołaja), dwa kotki z panią Anią Marciniak (mama Bartusia), Kamilą Dudkiewicz (siostrą Jasia) oraz bardzo egzotyczny pupil domowy-wąż Wiktor, którego mogliśmy gościć dzięki Sebastianowi (synowi pani Agatki).

  03.11.2017 07:56 | więcej »
 • II Gminny Konkurs Plastyczny „Kolorowa Jesień” rozstrzygnięty

  W naszym przedszkolu konkurs ma już wieloletnią tradycję , a po raz drugi zaprosiliśmy do niego inne przedszkola  z terenu naszej gminy. W tym roku napłynęła rekordowa ilość prac: 88 z 4 placówek. Dzieci wraz z rodzicami wykazały się dużym zaangażowaniem i pomysłowością. Od piątku nasz przedszkolny hol stał się również galerią sztuki – na ścianach królują liściaste jeżyki, wiewiórki, sowy oraz inne wytwory, które przyciągają uwagę wchodzących. Wybrać z tylu wspaniałych prac, te które powinny zostać wyróżnione było niezwykle trudno. Dlatego powołaliśmy zespół, którego członkowie indywidualnie, po wnikliwej analizie wskazali prace, które ich zdaniem zasługują na wyróżnienie.
   

  28.10.2017 22:40 | więcej »
 • Ścieżka sensoryczna
  Jesień już na dobre zagościła się w naszym otoczeniu. W ostatnich dniach dzięki słońcu możemy podziwiać jej uroki w pełni. Przedszkolaki z grupy "zerówkowej" do jej poznania wykorzystały szeroko otwarte oczy i uszy, gotowe do dotykania dłonie i otwarte na bodźce stopy. Ścieżka sensoryczna poprowadziła je przez szeleszczące liście, stukające i twarde kasztany, orzechy i żołędzie, pękające i kłujące szyszki oraz przez mięciutki i puchaty mech.
  22.10.2017 19:57 | więcej »
 • Szlakiem Wrocławskich Krasnali

  W środę – 18 października przedszkolaki wyjechały do Wrocławia na poszukiwanie tych sympatycznych małych skrzatów, których tutaj jest akurat całkiem sporo. Zapewne spacerując z rodzicami nieraz napotykały niektóre z nich, ale czy wiedziały jak się nazywają, czym się zajmują, co jest ich przysmakiem, albo czy wśród krasnali są też dziewczyny? Zapewne nie.Tymczasem dzięki EMCE i przesympatycznym paniom przewodniczkom dowiedziały się o krasnalach przeróżnych ciekawostek. Na przykład tego, że we Wrocławiu krasnalowych chłopaków jest dokładnie tyle samo ile krasnalowych dziewczyn, albo tego, że przysmakiem krasnali jest czosnek maczany w miodzie, natomiast ziemniaków w ogóle nie jadają. Krasnal Kominiarz spełnia życzenia (oczywiście pod pewnymi warunkami), a krasnal Słupnik podobno widzi przyszłość. Znacznie więcej historii znajduje się w książce „Wrocławskich krasnali historie prawdziwe”, którą dzieci otrzymały na pamiątkę.
   

  22.10.2017 19:42 | więcej »
 • Spotkania z muzyką 6.10.2017 r
  W dniu 6.X.2017 r. w przedszkolu odbył się kolejny koncert z cyklu "Spotkania z muzyką", tym razem tematem przewodnim było bezpieczeństwo. Gościliśmy panią Monikę i pana Tomasza Kolbuszewskiego, którzy rozpoczęli spotkanie od prezentacji zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przeplatanie muzyki, śpiewu i ruchu okazało się świetnym sposobem na powtórzenie i utrwalenie wiadomości o znakach drogowych, zasadach obowiązujących przy przejściu dla pieszych, telefonach alarmowych oraz zasadności noszenia kamizelek odblaskowych. Przy okazji okazało się, że dzieci naprawdę posiadają dużą wiedzę w w/w zakresie. 
   
  19.10.2017 06:12 | więcej »
 • Zdrowo, bo warzywno-owocowo
  Zarówno warzywa, jak i owoce to prawdziwe bomby witaminowo – mineralne, zawierające łatwo przyswajalne przez organizm składniki odżywcze. To właśnie witaminy oraz minerały chronią organizm przed infekcjami, wpływając na prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego.
  Dlatego też przede wszystkim w sezonie jesienno – zimowym, a najlepiej przez cały rok, warto regularnie spożywać warzywa i owoce bogate w witaminę C, aby wzmocnić swoją odporność i ustrzec organizm przed złapaniem niechcianej infekcji. Już od najmłodszych lat uczymy dzieci jak zdrowo się odżywiać.
  19.10.2017 05:40 | więcej »
 • Warsztaty ekologiczne
  Doskonale wiemy o tym, że ochrona środowiska zaczyna się od najmłodszych lat.  Dlatego we wtorek – 3 października gościliśmy u siebie panią Kornelię Cypryjańską z Centrum Edukacyjnego Ekolandia, która w sposób prosty i przystępny rozmawiała z dziećmi o tym jak możemy dbać o nasze środowisko, aby wszystkim nam żyło się zdrowiej. Rozmawialiśmy nie tylko o segregacji odpadów ale również o oszczędzaniu wody i energii. Nasze dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą w tym zakresie. 
  07.10.2017 06:15 | więcej »
 • Przedstawienie "Zaczarowany ołówek"
  W czwartek – 28 września przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę do  Radia i Telewizji, gdzie Wrocławski Teatr in art. wystawiał  spektakl pt. „Zaczarowany ołówek”.  Baśniowa opowieść o dzielnym Michasiu osadzona nie gdzieś w świecie „za siedmioma górami, siedmioma lasami” i nie „dawno, dawno temu”, lecz rozgrywająca się jakby tuż obok i całkiem niedawno.
   
  03.10.2017 05:29 | więcej »
 • Sprzątanie świata - czyli dzieci zbierają śmieci
  Już tradycją się stało, że dzieci z naszego przedszkola biorą udział w akcji „Sprzątania Świata”. Samo sprzątanie poprzedzone było zajęciami dotyczącymi segregowania odpadów komunalnych i recyklingu, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko. 
  Nauczycielki szczególną uwagę dzieci zwróciły na segregowanie odpadów oraz recykling. Dzieci z zainteresowaniem i chęcią brały udział w rozmowie, odpowiadały na zadane pytania. Maluszki poznały kolory pojemników do których należy wrzucać posortowane odpady. Jednak główną atrakcją tego dnia było sprzątanie „Naszej Ziemi”, nad którym cały czas czuwały nauczycielki, dbając o bezpieczeństwo przedszkolaków.

   
  03.10.2017 05:05 | więcej »
 • Order Uśmiechu i Słoneczny Korowód

  „Światowy Dzień Orderu Uśmiechu”
  Światowy Dzień Orderu Uśmiechu to jedna z najpiękniejszych uroczystości obchodzonych w naszym przedszkolu i szkole. 21 września jak co roku przedszkolaki wzięły udział w obchodach tego święta. Podczas zajęć miały okazję posłuchać o historii powstania tego ważnego święta jak również poznały sylwetki osób, które zostały uhonorowane tym jakże pięknym odznaczeniem.

   
  03.10.2017 04:49 | więcej »
 • Uliczne sygnały zna duży i mały
  We wrześniu w każdej grupie przedszkolnej odbył się cykl zajęć o bezpiecznym poruszaniu się na drodze. Okazało się, że nasze dzieci mają szeroką wiedzę na temat przepisów drogowych, jak również zachowania się podczas sytuacji zagrażających zdrowiu, a nawet życiu.
  Dzieci poznały również telefony alarmowe do służb ratunkowych, wykonały interesujące prace plastyczne, które zawisły w naszej galerii, poznały piosenki tematyczne. Zwieńczeniem zajęć był spacer na pobliskie skrzyżowanie, na którym dzieci mogły obserwować zmieniające się światła dla przejeżdżających samochodów, jak również sygnalizację dla pieszych.
  03.10.2017 04:27 | więcej »
 • Fagot - Spotkanie z muzyką
  Nareszcie… rozpoczęła się nasza wspaniała podróż w świat pełen dźwięków. Pierwsze Spotkanie z Muzyką w nowym roku szkolnym odbyło się w piątek 15 września, a naszym gościem był Pan Kacper Lechowski  wraz ze swoim wspaniałym instrumentem z rodziny dętych drewnianych- fagotem.
   
  23.09.2017 08:16 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Mirkowie
  ul. Słowackiego 17
  55-095 Mirków
 • 71/315-10-30

Galeria zdjęć